​زلزله در سازمان «بدر»؛ العامری به استبداد و مصالحه با دشمنان عراق متهم شد

​زلزله در سازمان «بدر»؛ العامری به استبداد و مصالحه با دشمنان عراق متهم شد

شنبه, 2 مارس, 2019 - 14:30

گروهی تحت عنوان «جریان ملی بدری» از جدایی خود از سازمان «بدر» به رهبری هادی العامری خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، این گروه روز گذشته در بیانیه‌ای دلایل فراوان خود را برای این جدایی ذکر کرد.

این گروه همچنین از تلاش خود برای رد صلاحیت و بازجویی رهبری کنونی آن خبر داد که دست در دست کسانی داده‌است که قاتل عراقی‌ها بوده، ملت را مرعوب کرده و علیه آنها توطئه کردند.

این گروه همچنین رهبری این حزب را متهم به نژادپرستی، فرقه‌گرایی و خدمت به طرح‌های بیگانگان کرد.

این گروه که با بیانیهٔ خود سازمان بدر را به لرزه درآورد این جدایی را در پاسخ به ارادهٔ تاریخی آزاد ملت مظلوم عراق دانست.

در این بیانیه ذکر شد یک جریان مدنی و سیاسی که نشأت گرفته از ملت مؤمن به ارزش‌های ملی و روش سیاسی درست و مستقل است تشکیل خواهد شد.

در این بیانیه تمام گروه‌های سیاسی در از بین رفتن منابع کشور و به وجود آمدن فساد مقصر شناخته شدند که به عراق آسیب زدند. از سوی دیگر یکی از دلایل آن سیاست‌هایی عنوان شد که بر پایه نژادپرستی و افراط‌گرایی برای خدمت به طرح‌های بیگانگان پایه‌گذاری شده‌اند.

این جریان خواستار تحول دموکراتیک شد که هدف از آن اصلاح واقعیت سازمان و سیاست بدر است؛ چرا که رهبری آن در حفظ میراث شهدا و منافع ملت شکست خورد و امید و آرزوهای ملت را محقق نکرد به اضافهٔ اینکه در سیاست‌های فردی غلط خود نیز با شکست مواجه شد.

در این بیانیه رهبری حزب بدر مستبد توصیف شد که شورا و انتخاب در آن نقشی ندارد و این نقض آشکار قانون احزاب عراقی است.

این گروه اهداف این رهبری را تسلط بر ملت عراق و اموال آنها عنوان کرد.

در بیانیهٔ این گروه ذکر شد که جریان ملی بدری روش رهایی مطلق از روندهای خارجی که توانایی‌های عراق را کنترل می‌کنند، اتخاذ می‌کند و به دور کردن سیاستمدارانی خواهد پرداخت که منافع شخصیشان آنها را در برابر خواسته‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تسلیم می‌کند و عراق را عرصه‌ای برای تسویه حساب سیاسی و کنترل ثروت‌هایش می‌دانند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای