جنجال نامه‌های آلودهٔ در تونس: تغییر روش تروریست‌ها

جنجال نامه‌های آلودهٔ در تونس: تغییر روش تروریست‌ها

یکشنبه, 3 مارس, 2019 - 11:30

تحقیقات اولیهٔ دستگاه‌های امنیتی مبارزه با تروریسم تونس حاکی از آن است که نامه‌های آلودهٔ ارسال شده برای گروهی از سیاستمداران، اصحاب رسانه و اعضای اتحادیه‌ها، حاوی ماده‌ای به نام «آنتراکس» است.

به گزارش الشرق الاوسط، دستگاه‌های امنیتی تونس از خنثی کردن این عملیات و ارسال این نامه‌ها به حدود ۲۰ نفر خبر دادند که حدود ۱۰ نفر آنها شخصیت‌های سیاسی برجسته و بقیهٔ آنها از اصحاب رسانه، اعضای اتحادیه‌ها و سازمان‌های حقوق بشر بودند.

آنها همچنین از تغییر روش‌ تروریست‌ها بعد از سال‌ها پیروی از حملات مسلحانه خبر دادند و افزودند بعد از فشاری که بر فعالیت‌های آنها وارد شد شروع به ایجاد روش‌های دیگر از طریق استفاده از یک ماده باکتریایی کشنده کردند.

منابع رسانه‌ای عالی‌رتبه نیز عنوان کردند از جمله کسانی که مورد خطاب این نامه‌های آلوده بودند نورالدین الطبوبی دبیرکل اتحادیهٔ کارگری تونس، بوعلی المبارکی، سامی الطاهری، سمیر الشفی و روضه العبیدی رئیس سازمان ملی مبارزه با قاچاق انسان و اصحاب رسانه از جمله حمزه البلومی، لطفی العماری و محمد بوغلاب بودند.

کارشناسان گروهک‌های تروریستی نیز عنوان کردند که نامه‌های سمی کار جدیدی نیست و پیش از این گروهک‌های تروریستی از آنها استفاه می‌کردند.

آنها ضمن اشاره به اینکه این روش تروریستی همچون دیگر روش‌ها وارد تونس شده‌است، بر ضرورت بررسی تمامی عملیات تروریستی خارجی تأکید کردند چرا که هر آن ممکن است در تونس نیز از آنها استفاده شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای