مذاکرات سعودی و بریتانیا دربارهٔ تحولات منطقه و جهان

مذاکرات سعودی و بریتانیا دربارهٔ تحولات منطقه و جهان

شنبه, 2 مارس, 2019 - 14:00

ابراهیم العساف وزیر امور خارجه سعودی در دفتر کارش در ریاض با جرمی هانت وزیر امور خارجه بریتانیا و هیئت همراه او دیدار و گفتگو کرد و طرفین روابط تاریخی میان سعودی و بریتانیا و شراکت‌های موجود میان دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، همچنین در این دیدار تحولات منطقه ای و بین‌المللی و کارمشترک میان دو کشور در راستای مبارزه بر ضد تروریسم و موضوعات مورد توجه مشترک، مورد بحث قرار گرفت.

در این دیدار، محمد بن سعید آل جابر سفیر خادم حرمین شریفین در یمن، معن الحافظ مدیرکل اداره عمومی کشورهای اروپایی در وزارت خارجه، احمد جزاء الشیخ مسئول بخش کشورهای عربی و عبدالمحسن بن خثیله مدیرکل اداره عمومی حقوق بشر، حضور داشتند.

در همین راستا عادل الجبیر وزیر مشاور دولت در امور خارجه و عضو شورای وزیران در حاشیه اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ابو ظبی با جرمی هانت وزیر امور خارجه بریتانیا دیدار کرد.

در این دیدار روابط میان سعودی و بریتانیا و همکاری میان دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم و تحولات منطقه ای و جهانی مورد بررسی قرار گرفت.

عادل بن سراج مرداد معاون امور سیاسی و اقتصادی وزارت امور خارجه و عزام بن عبدالکریم القین معاون امور تشریفات وزارت خارجه سعودی، در این دیدار حضور داشتند.

در همین باره، هانت در صفحه شخصی خود در توییتر در پی این دیدارها نوشت: «مذاکرات مفیدی با وزیر خارجه سعودی در ریاض دربارهٔ شراکت راهبردی انجام دادیم».

وی همچنین اعلام کرد در دیدار با العساف وزیر خارجه و عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه، راه‌های پیشرفت در زمینه صلح در یمن را بررسی کرده‌است.

هانت افزود: «من و وزیر الجبیر دربارهٔ ضرورت عقب‌نشینی فوری شبه نظامیان الحوثی از الحدیده توافق کردیم».

وی همچنین در توییت دیگری نوشته‌است که در دیدار با الجبیر تحولات مربوط به تحقیقات دربارهٔ پرونده جمال خاشقجی بررسی کرده‌است.

هانت تأکید کرده‌است: «شراکت استراتژیک ما با سعودی، در امن کردن انگلیس سهیم بوده‌است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای