وزیر کشور سعودی: تروریسم و افراط‌گرایی تهدیدی برای همه جهان هستند

وزیر کشور سعودی: تروریسم و افراط‌گرایی تهدیدی برای همه جهان هستند

تونس میزبان نشست شورای وزیران کشورهای عربی
دوشنبه, 4 مارس, 2019 - 10:30

شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف وزیر کشور سعودی تأکید کرد تروریسم و افراط‌گرایی تهدیدی برای همه جهان هستند.

به گزارش الشرق الاوسط، وزیر کشور سعودی در جلسهٔ اول سی و ششمین دورهٔ نشست‌های وزیران کشورهای عربی در تونس به سرپرستی الباجی قائد السبسی رئیس‌جمهور آن، بر ضرورت تشدید تلاش‌ها برای مقابله با این تهدیدها و ادامهٔ همکاری برای خشکاندن منابع تأمین مالی تروریسم و افراط‌گرایی از جمله پولشویی تأکید کرد.

وی توضیح داد که موضوعات مهاجرت غیرقانونی، جرم‌های سازمان یافته، امنیت مرزها، مبارزه با مواد مخدر، مسائل حقوق بشر، امنیت سایبری و چگونی تعامل با آنها در رأس اولویت‌های شورا است.

وی ضمن اشاره به تحولاتی که منطقه در آن به سر می‌برد آن را در نتیجهٔ مداخله‌های خارجی از جمله مداخله‌های ایران دانست که با تلاش برای برهم زدن ثبات و امنیت کشورها و تفرقه میان ملت‌ها، حکومت‌ها و جامعه‌های منطقه را در معرض تهدید قرار می‌دهند.

وی در سایهٔ این تحولات توسعهٔ توانایی‌های فنی وزارت‌های کشورهای عربی و همگام بودن با تکنولوژی را موضوعی مهم جهت هماهنگی میان دستگاه‌های امنیتی برای مبارزه با انواع جنایت‌ها عنوان کرد که سعودی به این مهم پرداخت و همچنان در حال ادامهٔ توسعهٔ آن است.

هشام الفوراتی وزیر کشور تونس نیز ضمن اشاره به چالش‌های پیش روی جهان عرب از جمله تروریسم، تجارت انسان، جنایت‌های سایبری و… وحدت دیدگاه برای توسعهٔ راهکارها جهت از سرگذراندن این چالش‌ها را ضروری دانست.

محمد علی کومان دبیرکل شورای وزیران کشورهای عربی نیز اظهار کرد این تحولات، امنیت و ثبات منطقه را نشانه گرفته و مانعی برای توسعه و شکوفایی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای