«دار الفتوای مصر»: رسانه‌های غربی مسئول گسترش «اسلام‌هراسی» هستند

«دار الفتوای مصر»: رسانه‌های غربی مسئول گسترش «اسلام‌هراسی» هستند

سه شنبه, 5 مارس, 2019 - 10:30

«دیده‌بان فتواهای تکفیری و آرای افراطی» وابسته به دار الفتوای مصر، رسانه‌های غربی را مسئول گسترش پدیده «اسلام‌هراسی» عنوان کرد.

به گزارش «الشرق الاوسط»، «دیده‌بان فتواهای تکفیری و آرای افراطی» اعلام کرد: «تشدید پوشش رسانه‌ای حملات تروریستی مسلمانان، این نوع عملیات را برجسته کرده و باعث شده شهروندان اروپایی و آمریکایی گمان کنند که در برخورد با مسلمانان فقط با تروریسم مواجه هستند».

این مرکز در گزارشی بیان کرد: «اسلام هراسی در اروپا شدت گرفته‌است، به طوری که در انگلیس فقط در طول مدت ۶ ماه، ۶۰۸ حادثه مربوط به این پدیده رخ داده که ۵۸ درصد آنها زنان را مورد هدف قرار داده‌است. گفتنی است این تعداد از بین ۶۸۵ حادثه مربوط به نژادپرستی در این کشور است».

این مرکز تأکید کرد: «اسلام هراسی در حوزه‌های واقعی و مجازی در حال افزایش است. بر اساس گزارشی انگلیسی ۴۵٫۳ درصد حوادثی که گزارش شده، به‌طور مستقیم بوده که به آسیب واقعی به افراد یا اموال آنها منجر شده‌است».

۲۰۷ حادثه از بین حوادث مذکور یعنی ۳۴ درصد آنها، از طریق اینترنت انجام شده‌است که ۵۹ درصد این حوادث نیز از طریق «توییتر» بوده‌است.

به گزارش «دیده‌بان فتواهای تکفیری و آرای افراطی» این پدیده به دو دلیل در غرب و آمریکا افزایش یافته‌است که عبارتند از: افراط گرایان و حملات تروریستی آنها و تمرکز رسانه‌های غربی بر افراط گرایان مسلمان بدون اینکه به حملات تروریستی غیرسلمانان نیز بپردازند.

بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه جورجیا ۱۲٫۵ درصد حملات تروریستی انجام شده در آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۵ توسط مسلمانان انجام شده‌است، این در حالی است که نیمی از پوشش خبری دربارهٔ این موارد بوده‌است. این امر بدین معناست که به حملات تروریستی مسلمانان به نسبت ۳۵۷ درصد بیشتر از هر حادثه تروریستی دیگر پرداخته شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای