«توییتر» صفحه «بخش رسانه‌های امنیتی» عراق را مسدود کرد

«توییتر» صفحه «بخش رسانه‌های امنیتی» عراق را مسدود کرد

«مرکز رسانه‌های دیجیتال» از این اقدام ابراز تعجب کرد
دوشنبه, 4 مارس, 2019 - 10:30

شبکه اجتماعی «توییتر» روز گذشته صفحه «بخش رسانه‌های امنیتی» عراق وابسته به دفتر رئیس‌جمهور عادل عبدالمهدی را مسدود کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، این بخش با عنوان «بخش رسانه‌های جنگ» پس از اشغال مناطق گسترده‌ای از قلمرو عراق توسط داعش در ژانویه ۲۰۱۴ تشکیل شد و پس از پایان جنگ علیه داعش مشهورتر شده و به «بخش رسانه‌های امنیتی» تبدیل شد.

این بخش در ایام جنگ نقش محوری و اساسی در انتقال اطلاعات نظامی درگیری‌ها از سوی فرماندهی عملیات مشترک به رسانه‌ها داشت.

گفتنی است تا کنون «بخش رسانه‌های امنیتی» در خصوص این خبر اظهار نظری نکرده‌است، اما منبعی نزدیک به این بخش در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «توییتر صفحه «بخش رسانه‌های امنیتی» را به حالت تعلیق درآورده، اما آن را نبسته‌است و یک تیم تخصصی با ارائه درخواست به توییتر خواستار لغو تعلیق شدند».

این منبع افزود: «امکان دارد گروه‌های تروریستی با دادن گزارش‌های دروغین به توییتر، در پس این اتفاق باشند، چرا که این بخش در طول جنگ علیه داعش کار بسیار سخت‌کوشانه و قابل توجهی انجام دادند».

در همین راستا «مرکز رسانه‌های دیجیتال» که متخصص نظارت، پیگیری و تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به شبکه‌های اجتماعی است، اعلام کرد: «صفحه‌ای که به حالت تعلیق درآمده، در تاریخ ۱۸ فوریه گذشته ایجاد (۲۹ بهمن) و در ۲۲ همان ماه اعلام شده‌است، در این صفحه فقط ۱۰ توییت وجود دارد و ۴۲۰ دنبال کننده دارد».

این مرکز در بیانیه‌ای از شرکت خواست ضمن بررسی قوانین خود و برخورد حرفه‌ای در خصوص گزارشاتی که دریافت می‌کند، در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و آن را نادیده بگیرد.

در این بیانیه همچنین آمده‌است: «ممکن است دلیل بسته شدن این صفحه کمپین گزارشات دروغین از سوی گروه‌های افراط گرا باشد».

مهند حبیب السماوی محقق شبکه‌های اجتماعی نیز در گفتگو با «الشرق الاوسط» بیان کرد: «توییتر این صفحه را به حالت تعلیق درآورده و تصمیم نهایی در خصوص بستن آن به خود آنها بازمی‌گردد، اگرچه دلیل واضحی برای این اقدام توییتر وجود ندارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای