​​حوثی‌ها رئیس «مجلس» انتخاب کردند و برای انتخابات تکمیلی آماده می‌شوند

​​حوثی‌ها رئیس «مجلس» انتخاب کردند و برای انتخابات تکمیلی آماده می‌شوند

سه شنبه, 5 مارس, 2019 - 13:00

حوثی‌ها روز گذشته در ادامه غارت نهادهای دولت مشروع و در اقدامی برای مشروعیت بخشیدن به خود در راستای منافع کودتا، محمد حسین العیدروس یکی از رهبران وفادار به خود را به عنوان رئیس شورا تعیین کردند.

به گزارش «الشرق الاوسط» جماعت حوثی همچنین از چند هفته گذشته خود را برای انجام انتخابات پارلمانی آماده می‌کنند تا با افزودن نمایندگان خود در صنعا، کرسی‌های خالی پارلمان را پر کنند.

آنها از طریق این انتخابات غیرمشروع قصد دارند ضمن برگزاری انتخابات صوری و فرمالیته، با افزایش تعداد نمایندگان حوثی ۳۴ کرسی خالی مربوط به نمایندگانی که درگذشته‌اند را پر کنند.

به گزارش منابع رسمی حوثی‌ها، اعضای مجلس شورای آنها -که اکثراً از سوی مهدی المشاط رئیس شورای حکومت جماعت و صالح الصماد تعیین شده‌اند- روز گذشته در نشستی محمد حسین العیدروس را به عنوان رئیس شورا انتخاب کردند.

در زمینه انتخابات تکمیلی نیز حوثی‌ها به اعضای کمیته عالی انتخابات و رفراندوم که از سوی آنها تعیین شده، دستور دادند خود را برای اجرای انتخابات در ۳۴ حوزه انتخاباتی در مناطق تحت کنترل خود آماده کنند.

جماعت حوثی ادعا کردند که کمیته آنها از سازمان‌ها و هیئت‌های بین‌المللی، سفارت‌ها، احزاب، سازمان‌های سیاسی و سازمان‌های جامعه مدنی محلی برای حضور، مشارکت و نظارت بر انتخابات دعوت کرده‌اند.

گفتنی است تعداد نمایندگان پارلمان یمن ۳۰۱ عضو بوده، اما ۳۴ شخص طی سال‌های اخیر درگذشتند و ۱۴۰ نماینده دیگر از صنعا گریختند و فقط ده‌ها نماینده دیگر از جمله یحیی الراعی رئیس پارلمان باقی مانده‌اند که تابع حوثی‌ها هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای