الازهر با «آگاه‌سازی جامع» به مقابله با طلاق می‌رود

الازهر با «آگاه‌سازی جامع» به مقابله با طلاق می‌رود

راه‌اندازی برنامهٔ مقابله با طلاق در الازهر با شعار «خانواده‌ای باثبات معادل جامعه‌ای ایمن است»
سه شنبه, 5 مارس, 2019 - 14:15

الازهر روز گذشته یک برنامه برای آگاه‌سازی خانواده و جامعه آغاز کرد که مرکز جهانی فتوای الکترونیکی با همکاری بخش‌های مختلف الازهر مسئول اجرای آن هستند.

به گزارش الشرق الاوسط، شعار این برنامه «خانواده‌ای باثبات معادل جامعه‌ای ایمن» است و هدف از آن مقابله با فروپاشی خانواده و کاهش آمار طلاق در مصر است.

اسامه الحدیدی مدیر مرکز جهانی فتوای الکترونیکی الازهر در گفتگو با «الشرق الاوسط» عنوان کرد هدف این برنامه تمرکز بر دلایل طلاق و راهکارهای رفع آنها در چارچوب نقش اجتماعی الازهر برای کاهش آمار طلاق است.

این برنامه به دستور احمد الطیب شیخ الازهر برای به‌کارگیری افراد الازهر با تخصص‌هایشان جهت رفتن به میان مردم و یافتن راهکارهای موفق و واقعی برای حل مشکلات اجتماعی است.

از جمله اهداف این برنامه تقویت ثبات جامعهٔ مصر از طریق آگاهی سازی اجتماعی، مقابله با پدیدهٔ فروپاشی خانواده، رفع اختلافات و حمایت از کودکان در برابر ضررهای جسمی و معنوی طلاق است.

الحدیدی اظهار کرد این برنامه شامل کنفرانس‌های مردمی در استان‌های مصر، انجمن‌ها و کارگاه‌های فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی برای همهٔ قشرها جامعه، دیدارهای مذاکره‌ای میدانی با خانواده‌ها برای شناسایی مشکلاتشان و رفع آنها، چاپ کتاب‌هایی در خصوص مشکلات خانوادگی و پخش آنها در اجتماع است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای