قوانین جدید آژانس پولی سعودی برای فعالیت‌ نمایندگی‌های بانکی

قوانین جدید آژانس پولی سعودی برای فعالیت‌ نمایندگی‌های بانکی

چهارشنبه, 6 مارس, 2019 - 10:30

آژانس پولی پادشاهی سعودی قوانین نهایی مربوط به اجرای فعالیت‌های نمایندگان بانکی را صادر کرد. این قوانین باعث نظم دهی به فعالیت‌های ارائه خدمات بانکی از طریق نمایندگان بانک‌ها با استناد بر سیستم «آژانس پولی» می‌شود.

به گزارش الشرق الاوسط، این کار در راستای تقویت شمول مالی با گسترش خدمات بانکی در تمام مناطق می‌شود که هم سو با اهداف برنامهٔ توسعهٔ بخش مالی و همگام بودن با توسعهٔ اقتصادی سعودی برای تحقق اهداف «چشم‌انداز ۲۰۳۰» است.

هدف از این قوانین توسعهٔ دایرهٔ انتشار خدمات بانکی، تقویت مشارکت مالی افرادی که با بانک‌ها در تعامل نیستند، تشویق بانک‌ها به تعامل با نمایندگی‌ها هنگام تقدیم خدمات بانکی برای کاهش هزینه‌های بانکی، حمایت از پوشش مالی، توسعه و عمق آن، ایجاد یک چارچوب سازمانی و نظارت بر فعالیت نمایندگان بانکی و تقدیم خدمات بانکی همراه با تضمین پایبندی تام به استفاده از مفاد قانون کنترل بانکداری، قواعد اجرای مفاد آن و دستورالعمل آژانس پولی است.

این قواعد همچنین باعث تعیین حداقل استانداردها و الزامات برای نمایندگان جهت تنظیم فعالیت‌هایشان، تعیین فعالیت‌های مجاز برای نمایندگی‌های بانکی بعد از کسب عدم ممانعت از سوی آژانس پولی، فراهم کردن حداقل استانداردهای امنیت اطلاعات و شبکه، حمایت از مشتریان و مدیریت خطرات است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای