«حماس» برای آتش‌بس در غزه ۲۰ میلیون دلار می‌خواهد

«حماس» برای آتش‌بس در غزه ۲۰ میلیون دلار می‌خواهد

مخالفت اوقاف قدس مهلت یک هفته ای برای تعطیلی «باب‌الرحمه»
چهارشنبه, 6 مارس, 2019 - 11:00

مصر با اسرائیل و حماس مذاکرات فشرده‌ای را برای تثبیت توافق آتش‌بس در غزه ادامه می‌دهد و در این میان حماس برقراری آرامش در اطراف نوار غزه را به دریافت ۲۰ میلیون دلار برای پرداخت حقوق کارمندانش مشروط کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، روز گذشته هیئت امنیتی از مصر در راستای تلاش‌ها برای برقراری آرامش از طریق گذرگاه بیت حانون وارد نوار غزه شد.

این هیئت با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس دربارهٔ آتش‌بس و تفاهم‌های مربوط به آرام سازی اوضاع غزه با اسرائیل گفت و گو کرد.

از سوی دیگر، شورای اوقاف و مقدسات اسلامی شهر قدس نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی درخواست مسئولان اسرائیل دربارهٔ تعطیلی مصلی باب‌الرحمه برگزار کرد.

شورای اوقاف اسلامی قدس در پایان نشست فوق‌العاده خود با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد اجازه نخواهد داد قوانین اشغالگران اسرائیلی در مسجد الاقصی اجرا شود. 

این شورا افزود: مصلای باب الرحمه در مسجدالاقصی همچنان به روی نمازگزاران باز خواهد ماند. ما تسلیم تهدیدات پلیس اشغالگران نخواهیم شد و دادگاه‌های اشغالگران، اختیاری دربارهٔ مسجد الاقصی ندارند. 

این شورا نمی‌پذیرد هیچ بخشی از مسجدالاقصی و اوقاف اسلامی مشمول قوانین اشغالگران شود. 

حاتم عبدالقادر، عضو شورای اوقاف و امور اسلامی فلسطین در قدس در این باره گفت: تصمیم گرفتیم بازسازی مصلای باب الرحمه را در سریعترین زمان ممکن آغاز کنیم. یک نقشه ویژه مهندسی برای ترمیم مصلای باب الرحمه تصویب کردیم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای