​عون: زمان مبارزه با فساد فرارسیده و هیچ‌کس از آن مصون نیست

​عون: زمان مبارزه با فساد فرارسیده و هیچ‌کس از آن مصون نیست

سه شنبه, 5 مارس, 2019 - 22:45

میشل عون رئیس‌جمهور لبنان تأکید کرد: «اکنون بهترین زمان برای آغاز مبارزه واقعی با فساد است و در اجرای آن پیروز خواهیم شد، چرا که همه مردم لبنان در این اقدام با ما همکاری می‌کنند و هیچ‌کس از این عملیات مصون نیست».

به گزارش «الشرق الاوسط» وی افزود: «پرونده پناهندگان سوری یک پرونده مهم و اساسی است و از اقدام برای بازگرداندن آنها به کشورشان عقب‌نشینی نخواهیم کرد».

وی در دیدار با هیئت شورای اجرایی مارونی گفت: «اگرچه بسیاری بر این باورند که مبارزه با فساد به فراموشی سپرده شده، اما عملیات آن و کار روی چند پرونده آغاز شده‌است. همان‌طور که می‌دانید طی روزهای اخیر مقاومت‌هایی در برابر مبارزه با فساد انجام شده، اما ما عزم خود را برای پیروزی در این مبارزه جزم کرده‌ایم».

وی همچنین در خصوص موضوع پناهندگان گفت: «ما به فعالیت‌های خود برای حل این پرونده ادامه می‌دهیم».

وی همچنین در گفتگو با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا ضمن ابراز تعجب از موضع بین‌المللی در خصوص پذیرش پناهندگان یا همکاری با لبنان برای بازگرداندن آنها به کشورشان گفت: «لبنان با اتخاذ موضعی مستقل، هیچ گونه توصیه‌ای را در این زمینه نمی‌پذیرد».

وی همچنین تأکید کرد: «لبنان فعالیت خود برای ریشه‌کن کردن بحران اقتصادی ارثی خود را آغاز می‌کند و همکاری شهروندان برای سرعت بخشیدن به این روند امری کاملاً ضروری است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای