​جنگنده‌های سعودی آماده شرکت در رزمایش «پرچم قرمز» در آمریکا

​جنگنده‌های سعودی آماده شرکت در رزمایش «پرچم قرمز» در آمریکا

پنجشنبه, 7 مارس, 2019 - 10:15

نیروهای هوایی ارتش سعودی به منظور شرکت در رزمایش «پرچم قرمز - ۲۰۱۹» وارد پایگاه هوایی «نلیس» در آمریکا شدند، پیش از این جنگنده‌های سعودی برای همین منظور در این پایگاه مستقر شده بودند.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ خلبان مسعود بن شری فرمانده نیروهای هوایی شرکت کننده در این باره گفت: این رزمایش در پایگاه هوایی نلیس در نوادای آمریکا به مدت ۱۱ روز برگزار می‌شود و نیروی هوایی سعودی با پیشرفته‌ترین جنگنده‌های خود از نوع اف ۱۵ در این رزمایش شرکت می‌کند.

به گفته او، شرکت نیروی هوایی سعودی در این مانور در راستای افزایش آمادگی رزمی، تمرین در فضای جغرافیایی متفاوت و همچنین اجرای آموزش‌های داده شده در کنار کشورهای سازنده و پیشرو در این زمینه است.

این رزمایش، تمرینی مهم برای آموزشهای جنگی هوا به هوا در ارتش آمریکاست. کشورهای شرکت کننده در این رزمایش به دو دسته تقسیم می‌شوند و به صورت نمایشی نبردهای هوایی برگزار می‌کنند تا مهارت‌های پروازی و ارتباطات نظامی بین‌المللی را میان خود افزایش دهند.

رزمایش «پرچم قرمز» برای اولین بار در سال ۱۹۷۵ با هدف آموزش کادر هوایی شرکت کننده در رزم هوایی و به منظور به حداکثر رساندن آمادگی رزمی آغاز شد.

از سوی دیگر، فعالیت‌های رزمایش «سپر جزیره ۱۰» در منطقه الشرقیه سعودی با حضور نیروهای کشورهای شورای همکاری خلیج برای آغاز مرحله سوم این مانور ادامه یافت.

این مانور تا چهاردهم مارس ۲۳ اسفند ادامه خواهد داشت.

این رزمایش شاهد تمرین نیروهای شرکت کننده در مقابله با دشمن فرضی است که سطح آمادگی رزمی آنها را افزایش می‌دهد و همچنین بیشترین کاربرد مفهوم اقدام مشترک را می‌توان در آن شاهد بود.

تمرین یادشده شامل چهار مرحله اصلی است، مرحله اول ورود نیروها از طریق گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی، دوم تمرین مراکز فرماندهی که شامل آموزش مدیریت عملیات‌های جنگی به فرماندهان و استفاده از شبیه‌سازی‌ها برای تمرین مقابله با عملیات‌های نظامی است، مرحله سوم آموزش میدانی با مهمات جنگی و مرحله چهارم که با مراسم اختتامیه همراه خواهد بود، خروج نیروهای شرکت‌کننده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای