جایگزین های رایگان مجموعه نرم افزاری آفیس

جایگزین های رایگان مجموعه نرم افزاری آفیس

رایانش ابری راهکاری برای نرم افزارهای گوناگون
پنجشنبه, 7 مارس, 2019 - 12:45
مجموعه مایکروسافت آفیس شامل یک سری برنامه های ضروری و مهم برای کاربران دانشجو یا مهندسان یا خبرنگاران و پزشکان است. اما مشکلی که برای عده ای پیش می آید همان قیمت بالای این مجموعه است. گاهی هم تنها با خرید اشتراک سالانه می توان به کلیه خدمات ابری مایکروسافت دسترسی پیدا کرد. برای مثال، قابلیت وان درایو      

این است که از قابلیت ذخیره ۱ تیرابایتی فایل ها و عکس ها برخوردار است. 

 

-راهکارهای رایگان

برخی راهکارهای رایگان احتمالی که جایگزین برنامه های آفیس می شوند خدمات ابری هستند و برخی خدمات متعارف که ممکن است روی دستگاه کامپیوتر شما نصب شوند.

مایکروسافت شیوه رایگانی برای به کارگیری برنامه های آفیس ارائه داده که همان خدمات ابری «آفیس آنلاین» است. این برنامه تنها به شرطی به درد شما می خورد که به اینترنت دسترسی داشته باشید. شما می توانید به سایت www.office.com مراجعه کرده و اسم کاربری و رمز عبور Hotmail خود را وارد کنید یا اینکه حساب رایگان تازه ای باز کنید.

شما بعد از ورود می توانید به همه نرم افزارهای مهم آفیس مثل ورود و اکسل و اوتلوک و پاور پوینت و اکسل دسترسی پیدا کنید و با کلیک روی هر کدام از آنها می توانید از آنها استفاده کنید. «آفیس آنلاین» به محض تایپ کردن شروع به ذخیره مطلب و ذخیره ابری فایل می کند. شما می توانید فایل را بسته و تایپ کردن را بر روی کامپیوتر دیگری در خانه یا دانشگاه یا محل کار یا حتی گوشی هوشمند ادامه دهید.

اگر به سرویس اینترنتی دراپ باکس دسترسی دارید مایکروسافت با این شرکت هم همکاری کرده و کاربران دراپ باکس می توانند فایل های آفیس را از لپ تاپ یا گوشی هوشمند باز کنند و دیگر نیازی به دانلود نرم افزارهای دیگر ندارند.

 

-گوگل

دوم: گوگل داکس‌ (Google Docs): اگر از دوستداران گوگل هستید این شرکت ارائه دهنده سرویس های فراوانی است که شاید کمتر از موتور جستجوی معروف گوگل شناخته شده است. یکی از این خدمات همان گوگل داکس است. گوگل داکس از سه ابزار اصلی گوگل داکس و گوگل اسلاید و گوگل شیتز تشکیل شده که می توانند جایگزین های مناسبی برای ورد و اکسل و پاورپویت باشند.

گوگل داکس تقریبا مثل آفیس آنلاین کار می کند یعنی اینکه دارای فناوری ابری بوده و از طریق اینترنت قابل دسترسی است. ذخیره فایل ها در فضای ابری گوگل درایو انجام می گیرد. این فضا که به طور رایگان توسط گوگل ارائه می شود ۱۵ گیگابایت است.

 گزینه دیگر گوگل داکس همان پیاده کردن فایل ها در کامپیوتر شخصی است به طوری که بتوان روی این فایل ها در هر زمانی کار کرد حتی اگر به اینترنت دسترسی ندارید. البته برای این کار حتما باید از گوگل کروم استفاده کنید چرا که تنها این جستجوگر از این ویژگی برخوردار است.

 

برنامه لایبر‌ آفیس

اگر می خواهید برنامه ها را روی کامپیوتر خود نصب کنید و طرفدار خدمات ابری نیستید برنامه لایبر آفیس بهترین گزینه است. این برنامه بسیار عالی در واقع مهم ترین رقیب واقعی برنامه های آفیس مایکروسافت به شمار می رود.

ویژگی مهم این برنامه این است که با همه برنامه های مایکروسافت آفیس تطابق داشته و تقریبا از همه ویژگی های ورد و اکسل و پاورپوینت برخوردار است.

این برنامه از شش ابزار اصلی به علاوه نرم افزارهای یاد شده برخوردار است. یکی از ابزارهای جدید لایبر آفیس همان ریاضیات است.

می توان لایبر آفیس را روی ویندوز و مک و لینوکس نصب کرد.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای