آمریکا: پایگاه دسترسی به اطلاعات محرمانه خبرنگارانی که کاروان مهاجران را پوشش می دهند

آمریکا: پایگاه دسترسی به اطلاعات محرمانه خبرنگارانی که کاروان مهاجران را پوشش می دهند

جمعه, 8 مارس, 2019 - 13:15
AFP

شبکه تلویزیونی ان بی سی گزارش داد دولت آمریکا پایگاه دسترسی به اطلاعات محرمانه خبرنگاران و فعالان حقوق بشر که کاروان مهاجران از آمریکای لاتین را پوشش می دهند راه اندازی کرده است. این مهاجران سال گذشته به دنبال عبور از مرز مکزیک و ورود به آمریکا بودند.

به گفته ان بی سی گذرنامه برخی از این افراد به دلایل امنیتی مصادره شده است. شبکه ان بی سی ۷ از منبعی در وزارت کشور که نخواست نامش فاش شود به اسنادی در این باره دست یافته است.

این اسناد شامل فهرست افرادی است که مقامات آمریکا به دنبال شناسایی آنها در مرزهای آمریکا و مکزیک هستند.

نام ده خبرنگار در این لیست قرار دارد و به مرزبانی ارسال شده است که ۷ نفر از آمریکای شمالی و یک وکیل آمریکایی و ۴۷ نفر از آمریکا و کشورهای دیگر هستند. این افراد به عنوان گروه های سازمان یافته یا تحریک کننده یا دارای نقش نامعلوم شناخته شده اند.

هواداران سازمان های حمایت از مهاجران مثل بوردر آنجلز و غیره در این فهرست گنجانده شده اند.

منبع وزارت کشور گفت پلیس نه تنها این افراد را در مرزها مورد بازرسی و تفتیش قرار می دهد بلکه برای کلیه آنها پرونده تشکیل داده است.

او افزود «ما آژانس تحقیق جنایی هستیم. وزارت اطلاعات نیستم و حق پرونده سازی برای مردم را نداریم. این سوءاستفاده از اختیارات مرزبانی است».

سخنگوی اداره گمرگ و مرزبانی اسناد ان بی سی را تایید یا رد نکرده است.

کاروان مهاجران به طور منظم از آمریکای لاتین به سمت آمریکا عبور می کنند اما دولت پرزیدنت دونالد ترامپ برای توقف مهاجرت غیر قانونی تلاش می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای