خروج فزاینده افراد محاصره شده از پناهگاه «داعش» در شرق سوریه

خروج فزاینده افراد محاصره شده از پناهگاه «داعش» در شرق سوریه

خروج 58 هزار نفر از مناطق تحت کنترل داعش در سوریه
جمعه, 8 مارس, 2019 - 18:00
AFP

یکی از فرمانده‌های نیروهای دموکراتیک سوریه خبر داد که این نیروها منتظر تکمیل خروج شهروندان مایل به خروج از آخرین نقطۀ اشغالی داعش هستند.

به گزارش الشرق الاوسط، این نیروها ضمن اشاره به اینکه خواهان مطمئن شدن از خروج شهروندان برای حملۀ نهایی هستند، الباغوز را آخرین منطقۀ مسکونی اشغال شده توسط داعش دانستند.

آنها از خروج هزاران شهروند از جمله خانواده‌های مبارزان داعش در هفته‌های گذشته و تسلیم شدن صدها مبارز از این گروهک خبر دادند.

عدنان عفرین سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه نیز از خروج بیش از 7 هزار نفر از الباغوز از روز یکشنبه تا به اکنون خبر داد و اظهار کرد افراد زیادی به مناطق بازرسی رسیده‌اند.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر، همزمان با پیشروی نیروهای دموکراتیک از دسامبر گذشته تا کنون 58 هزار نفر از مناطق تحت کنترل داعش خراج شدند که از میان آنها 6 هزار مبارز داعشی دستگیر شدند. 

افراد خارج شده در میان دشتی خشک بازرسی شده و هویت آنها شناسایی می‌شود تا از مبارزان داعش جدا شوند.

زنان و کودکان از کمک نیروهای دموکراتیک همچون آب، نان، پوشک و شیر خشک بهره‌مند می‌شوند.

مردان نیز در صف بازجویی قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها با عصا و یا روی صندلی چرخ‌دار هستند و یا سر و پاهای آنها باندپیچی شده‌است.

کودکان و زنان به اردوگاه‌هایی در شمال شرقی سوریه از جمله اردوگاه الهول منتقل می‌شوند و مردانی که مشکوک به جهادی بودن هستند به مناطقی نامعلوم برای بازجویی فرستاده می‌شوند.

صبح روز گذشته (پنجشنبه) نیز ده‌ها کامیون به سمت اردوگاه‌ها برای تقسیم شهروندان خارج شده راهی شدند که یک شب را در منطقۀ بازرسی گذرانده بودند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای