​بزرگداشت روز جهانی زن در لبنان؛ هنر برای تساوی زن و مرد

​بزرگداشت روز جهانی زن در لبنان؛ هنر برای تساوی زن و مرد

جمعه, 8 مارس, 2019 - 20:30

بزرگداشت روز جهانی زن در لبنان با مجموعه‌ای از فعالیت‌های هنری و گفتگومحور برگزار شد.

به گزارش «الشرق الاوسط»، برنامه امسال علاوه بر آیتم‌هایی که از سوی انجمن‌ها و مؤسسه‌هایی که در زمینه تساوی بین زن و مرد فعالیت می‌کنند، برنامه‌ای غنی برای بزرگداشت زنانی برگزار شد که نمادی در زمینه‌های مختلف به‌شمار می‌روند.

انجمن زنان خلاق عرب یکی از اولین فعالیت‌های افتتاحیه این برنامه با حمایت سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان و سازماندهی «دیوان اهل قلم» برگزار شد.

در این مراسم جوایز افتخاری به برخی از زنان برجسته لبنان از جمله علیا عباس مدیرکل وزارت اقتصاد، ارلیت جریصاتی قاضی، لور سلیمان مدیر «آژانس رسانه‌های ملی»، هیام صقر رئیس دانشگاه علم و صنعت آمریکا و هبه القواس هنرمند لبنانی اعطا شد. 

علاوه بر این جوایزی نیز به برخی از زنان برجسته اردن، بحرین و سعودی اهدا شد.

در همین راستا و به مناسبت روز جهانی زن، امروز یک کنسرت موسیقی در کلیسای قدیس یوسف برای پدران یسوعی با حمایت نادیا عون، بانوی اول لبنان و به دعوت کمیسیون ملی امور زنان، سفارت سوئیس در لبنان و مؤسسه عالی ملی موسیقی برگزار شد.

سازمان اسکوا (کمیسیون وابسته به سازمان ملل) در بیروت با همکاری آکادمی هنرهای زیبا نیز مراسمی به همین مناسبت و با عنوان «وقت آن رسیده‌است»، برگزار کرد که نضال الاشقر هنرمند برجسته لبنانی مهمان اصلی این برنامه بود.

رولا دشتی نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی کمیته اقتصادی و اجتماعی غرب آسیا (اسکوا) در سخنرانی این مراسم گفت: «امروز روز بزرگداشت کدامین زن است؟ دخترکی که گرمای تابستان و سرمای زمستان را در اردوگاه پناهندگان تحمل می‌کند؟ یا خواهری که قطعه نانی را برای کودکانی ذخیره می‌کند که تحت محاصره یا زیر بمباران به سر می‌برند؟ یا دختری که پدرش را به زندان بردند و امروز خود مسئول خانواده شده‌است؟...».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای