​داعش خواستار بازگشت به «توییتر» به جای «تلگرام» شد

​داعش خواستار بازگشت به «توییتر» به جای «تلگرام» شد

پژوهش مصری: افزایش فعالیت داعش در «فیسبوک» با ۲ میلیون صفحه
جمعه, 8 مارس, 2019 - 23:00

یک مطالعه مصری اعلام کرد: «سازمان تروریستی داعش با ایجاد ۲ میلیون صفحه کاربری، فعالیت خود در «فیسبوک» را افزایش داده‌است».

به گزارش «الشرق الاوسط»، داعش اخیراً با ارسال پیامی با عنوان «بمب سیار» به عناصر خود از آنها خواست تلگرام را کنار گذاشته و بار دیگر به «فیسبوک» و «توییتر» بازگردند. 

علاوه بر این با کمک از برخی پیام‌های ابوبکر البغدادی در خصوص تشویق به «جهاد الکترونیک»، خواستار انتشار مجدد تصاویر و ویدئوهای وحشتناک و خشونت‌آمیز شدند.

تعداد رسانه‌های وابسته به «داعش» در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۰ هزار صفحه در «توییتر» بوده‌است. 

به گفته ناظران، داعش اخیراً به منظور ترویج و گسترش مجدد افکار و ایده‌ها، مطالب خود در اینترنت را افزایش داده و از عناصر خود خواست بار دیگر فعالیت‌هایشان را در شبکه‌های اجتماعی بیشتر کنند.

 «گوگل» در ژانویه گذشته حساب‌ها و صفحات تعدادی از دختران نوجوان را مورد مراقبت و رصد قرار داد تا مانع جذب آنها توسط داعش و وب‌سایت‌های آنها شود.

 تلگرام نیز ۸۵۰۰ کانال که افکار افراط گرایانه ترویج می‌دهند را بست.

«فیسبوک» نیز در ماه می‌گذشته اعلام کرد: «حدود ۹۹٫۵ درصد صفحات و اخباری که حذف شده بودند، مربوط به داعش بود و این سازمان اخیراً به سایت‌ها و شبکه‌های غیرقانونی مانند «دیپ وب» روی آورده‌است».

براساس مطالعه انجام شده، داعش در پیام‌های خود در شبکه‌های اجتماعی با عنوان «جهاد»، دیگران را به مشارکت در خشونت و جنگ دعوت می‌کند، علاوه بر این زنان را به خروج از خانه‌های خود فراخوانده است که این امر در آینده بسیار خطرناک خواهد بود، کما اینکه دیده شده برخی افراد از طریق صفحات و شبکه‌های اینترنتی با «خلافت مجازی» بیعت کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای