طنین عود و اصالت موسیقی در جده

طنین عود و اصالت موسیقی در جده

شنبه, 9 مارس, 2019 - 17:30

عبادی الجوهر آهنگساز و خواننده سعودی و اصاله نصری خواننده پاپ و بازیگر سوری روز جمعه با نظارت اداره کل فرهنگ و هماهنگی شرکت بنچ مارک، یک کنسرت موسیقی مشترک را در سالن تئاتر البیلسان در شهر اقتصادی ملک عبدالله در رابغ برگزار کردند.

به گزارش «الشرق الاوسط» این اولین بار است که عبادی الجوهر و اصاله در سالن البیلسان در شهر اقتصادی ملک عبدالله گرد هم می‌آیند تا طنین عود و اصالت موسیقی را برای طرفداران خود در سعودی به نمایش بگذارند.

این دو خواننده برجسته عربی پیش از این نیز در مناسبت‌های هنری مختلف در کشورهای خلیج همکاری داشتند و بزرگترین کار مشترک آنها آهنگ «قد الحرف» بود که شعر آن را شاهزاده عبدالرحمن بن مساعد نوشت و آهنگ‌سازی آن توسط عبادی الجوهر انجام و با صدای اصاله خوانده شد.

شهر اقتصادی ملک عبدالله سعی دارد در راستای «چشم‌انداز ۲۰۳۰» برای افزایش روند رو به رشد گردشگری و مقصدهای تفریحی در سعودی از طریق میزبانی تعداد زیادی از فعالیت‌ها، به تنوع فرهنگی و مشارکت در خلق جهانی از آسایش و خوشی در قلب کشور کمک کند تا این کشور به مهمترین مقصد گردشگری دریای سرخ تبدیل شود.

به گزارش «الشرق الاوسط» شرکت بنچ مارک در نظر دارد در سالن البیلسان، مجموعه‌ای از کنسرت‌های موسیقی را برای تعدادی از ستارگان برجسته خلیج و عرب از جمله کاظم الساهر، عمرو دیاب و محمد حماقی برگزار کند که احتمال می‌رود زمان برگزاری این کنسرت‌ها در ماه آوریل آینده باشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای