تهدید جدید حوثی‌ها: افزایش تنش در الحدیده و سامانه سلاح جدید

تهدید جدید حوثی‌ها: افزایش تنش در الحدیده و سامانه سلاح جدید

دولت یمن خواهان مداخله بین‌المللی برای توقف نقض آتش‌بس شد… هشدار از پایان مدارا
یکشنبه, 10 مارس, 2019 - 09:45

وزیر دفاع شبه نظامیان حوثی روز گذشته از افزایش فشارهای میدانی در جبهه‌های درگیری و افزایش حملات و بمباران مناطق حیاتی و پایگاه‌های دولتی شرق و جنوب الحدیده برای انفجار اوضاع در این شهر خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، دولت مشروع یمن نیز در واکنش به افزایش حملات حوثی‌ها از لبریز شدن کاسه صبر خود هشدار داده و از سازمان ملل و فرستاده ویژه آن در یمن و همچنین مایکل لولیسگارد رئیس کمسته ناظران سازمان ملل خواست، موضع روشنی در قبال تحریک و بحرانی کردن اوضاع از سوی شبه‌نظامیان و نقض آتش‌بس، اتخاذ کنند.

معمر الازیانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن در صفحه «توییتر» خود ویدیویی از یک آتش‌سوزی بزرگ در مجتمع صنعتی «اخوان ثابت» منتشر کرد، این مجتمع که تحت کنترل نیروهای دولتی است، با موشک‌های حوثی بمباران شده بود.

وزیر اطلاع‌رسانی این اقدامات حوثی را در راستای تخریب زیرساخت‌های شهر الحدیده، از جمله بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها توصیف کرد و گفت: «این اقدامات آنها در سایه سکوتی عجیب تکرار می‌شود».

گفتنی است بسیاری از نشست‌های کمیته استقرار نیروها در مجتمع صنعتی معروف به «اخوان ثالث» برگزار شده بود، این در حالی است که بمباران شبه‌نظامیان به تخریب بخش بزرگی از آن و ده‌ها ساختمان و پایگاه از جمله بیمارستان «۲۲ می» منجر شد.

در چارچوب تلاش‌های حوثی‌ها برای عدم پایبندی به تعهدات خود در توافقنامه سوئد و انفجار مجدد اوضاع، محمد العاطفی روز گذشته در اظهاراتی ضمن تهدید به افزایش فشارها و حملات در جبهه‌های مختلف، گفت: «ما یک سامانه اسلحه جدید در اختیار داریم که هنوز از آن استفاده نکرده‌ایم، طی روزهای آینده و در وقتی مناسب، از آن استفاده خواهیم کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای