پارلمان عربی خواستار احترام به حاکمیت و دستگاه قضایی بحرین شد

پارلمان عربی خواستار احترام به حاکمیت و دستگاه قضایی بحرین شد

مشعل السلمی: واکنش به گزارش های «دروغ» برخی نهادهای بین المللی
پنجشنبه, 14 مارس, 2019 - 11:30

دکتر مشعل السلمی رییس پارلمان عربی حمایت این نهاد از پادشاه و حکومت و پارلمان و مردم بحرین را اعلام کرد. او افزود «پارلمان عربی از اقدامات و رویکرد کشور بحرین برای حفظ حاکمیت و امنیت کشور و مردم و عدم دخالت در امور داخلی حمایت می کند».

السلمی در بیانیه ای که روز چهارشنبه (۱۳ مارس) منتشر شد بار دیگر بر تلاش پارلمان عربی برای جلوگیری و واکنش به گزارش ها و بیانیه ها و تصمیم گیری های سیاست زده و نادرست و سیستماتیک ضد کشورهای عربی توسط برخی سازمان های منطقه ای و بین المللی تاکید کرد. 

او به لزوم احترام به حاکمیت و دستگاه قضایی کشورهای عربی و عدم دخالت در امور داخلی آنها اشاره کرد.

این بیانیه به پیام تشکر ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین از السلمی اشاره کرد و گفت «این پیام برای تشکر از محکومیت و انتقاد پارلمان عربی به بیانیه های شماری از سازمان ها و نهادهای بین المللی ارسال شده است. برخی گروه های بین المللی از احکام دستگاه قضایی بحرین انتقاد کردند».

به گفته بیانیه، ملک حمد بن عیسی در پیام خود خطاب به پارلمان عربی از واکنش این نهاد در خصوص اقدام برای منع دخالت در امور داخلی بحرین تشکر و قدردانی کرد. 

پادشاه بحرین همچنین از نقش برجسته رییس پارلمان عربی برای تقویت و تحکیم فرآیند اقدام مشترک عربی و تلاش های وی برای حفظ منافع و حمایت از مسائل امت عرب تشکر کرد.

او افزود «حمایت تمام قد پارلمان عربی از امنیت و ثبات بحرین و انتقاد و محکومیت این نهاد از گروه هایی که به وحدت و یکپارچگی بحرین ضربه می زنند مایه افتخار بنده است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای