از سرگیری اختلافات روسیه و ترکیه درباره سرنوشت ادلب

از سرگیری اختلافات روسیه و ترکیه درباره سرنوشت ادلب

آرامش روزانه و شعله ور شدن شبانه جبهه نبرد الباغوز.. عدم وجود نشانه درباره «تسلیم شدن داعش»
شنبه, 16 مارس, 2019 - 21:00
تصاویر ویرانی بعد از حمله هوایی روسیه در شهر ادلب (خبرگزاری فرانس‌پرس)

گویا اختلاف نظر بین روسیه و ترکیه درباره تحولات اوضاع در ادلب بالا گرفته است. تعویق سفر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به ترکیه هم به اختلافات دو کشور دامن زده است.

قرار بود لاوروف روز ۱۲ مارس به ترکیه سفر کند اما تاریخ سفر تا ۱۸ مارس به تعویق افتاد و هیچ توضیحی درباره دلایل آن منتشر نشد. مسکو روز جمعه (۱۵ مارس) اعلام کرد «تاریخ این سفر دوباره به تعویق افتاد» و تاریخ جدید سفر اعلام نشد.

منابع رسانه ای روسیه به نارضایتی ترکیه از حمله های هوایی روسیه در بخش هایی در حومه ادلب در چند روز گذشته اشاره کردند. گروه «هیات تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) در شهر ادلب هدف حمله های هوایی روسیه قرار گرفتند.

از سوی دیگر، خبرگزاری فرانسه از وقوع درگیری های پراکنده بین نيروهای دموکراتیک سوریه و گروه «داعش» در روز شنبه (۱۶ مارس) خبر داد. نیروهای دموکراتیک سوریه از نیروهای عرب و کرد تشکیل شده و مورد حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری واشنگتن است. «داعش» در بخش کوچکی در الباغوز واقع در شرق سوریه محاصره شده است.

این خبرگزاری افزود «حمله های هوایی ائتلاف ضد داعش و درگیری بین «نیروهای سوریه دموکراتیک» و «داعش» در ساعات روز کاهش پیدا می کند اما حمله های شبانه به منظور «ارعاب» و تسلیم شدن نیروهای «داعش» تشدید می شود. این درحالیست که هنوز نشانه ای درباره تسلیم شدن نیروهای «داعش» وجود ندارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای