سفیر آمریکا در یمن: اسلحه حوثی ها عامل تهدیدی برای کشورهای منطقه است

سفیر آمریکا در یمن: اسلحه حوثی ها عامل تهدیدی برای کشورهای منطقه است

متیو تولر: شبه نظامیان مقصر شکست توافق سوئد هستند
پنجشنبه, 21 مارس, 2019 - 13:00
متیو تولر سفیر آمریکا در یمن (الشرق الاوسط)

متیو تولر سفیر آمریکا در یمن روز پنجشنبه (۲۱ مارس) گفت «اسلحه حوثی ها عامل تهدیدی برای کشورهای منطقه و یمن است». او افزود «سلاح باید فقط در اختیار حکومت باشد».

تولر گفت «حوثی ها مقصر اصلی عدم اجرای توافق صلح در بندر الحدیده هستند. این توافق زیر نظر سازمان ملل حاصل شد. اسلحه حوثی ها عامل تهدید کننده کشورهای منطقه است و حوثی ها باید به قطعنامه های شورای امنیت درباره ممنوعیت ورود اسلحه به یمن عمل کنند».

متیو تولر در نشست خبری در شهر عدن (جنوب) گفت آمریکا از تاخیر حوثی ها در اجرای توافقات به شدت « ناامید» می کند. او افزود آمریکا هنوز هم به احتمال اجرای توافقات حاصل در نشست های گفتگوی صلح بین گروه های یمنی در دسامبر امیدوار است.

او افزود آمریکا تا جایی که امکان دارد برای پایان جنگ در یمن تلاش می کند و بر یکپارچگی و ثبات در یمن تاکید دارد. ما در جریان این دیدارها در یمن درباره گسترش همکاری های همه جانبه گفتگو کردیم.

سفیر آمریکا در یمن خاطر نشان کرد «حمایت از دولت قانونی یمن از سوی آمریکا ادامه دارد. برنامه راهبردی ما همکاری با دولت قانونی برای مقابله با گروه های تروریستی است». او افزود‌ «واشنگتن امیدوار است تا سفارت این کشور در صنعا که پایتخت کشور است بازگشایی شود».

او گفت «پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیش از پایان تور منطقه ای درباره فعالیت ها و اهداف ایران در منطقه سخنرانی می کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای