​تاکید السیسی و محمد بن زاید بر ریشه کن کردن تندرو و عدم پذیرش دخالت

​تاکید السیسی و محمد بن زاید بر ریشه کن کردن تندرو و عدم پذیرش دخالت

امضاى چندین تفاهم نامه در راستای گسترش همکاری بین مصر و امارات
پنجشنبه, 28 مارس, 2019 - 18:15

عبد الفتاح السیسی رییس جمهور مصر و شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی روز چهارشنبه (۲۷ مارس) در شهر اسکندریه مصر دیدار و گفتگو کردند. دو طرف ضمن اشاره بر برقراری ثبات و امنیت در منطقه بر لزوم ریشه کن کردن تندروی و مقابله با اقدامات مداخله جویانه در امور داخلی کشورهای عربی تاکید کردند.

دو کشور چندین تفاهم نامه همکاری در بخش مسکن و آبیاری و بازرگانی و صنایع امضا کردند.

بسام راضی سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر گفت «پرزیدنت السیسی و شیخ محمد بن زاید گفتگوهای دو جانبه برگزار و سپس نشست های مشترک با حضور هیات همراه دو طرف تشکیل شد.

او افزود «پرزیدنت سیاسی با ستایش از روابط تاریخی دو کشور بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کرد».

شیخ محمد بن زاید گفت «تقویت همکاری با مصر مورد توجه مقام های این کشور قرار دارد و آنها به نقش مصر در حفظ امنیت عربی افتخار می کنند و خواهان افزایش هماهنگی و رایزنی با مقام های مصری هستند. این مساله در دوره کنونی که امنیت و ثبات کشورهای عربی در معرض تهدید و خطر قرار دارد اهمیت بیشتری پیدا کرده است. خطر تروریسم و تندروی و تداوم مداخله جویی کشورهای منطقه ای در امور کشورهای عربی در صدر این چالش ها قرار دارند. به این باید ناکامی تلاش ها برای ایجاد راهکار سیاسی در تنش های عربی را نیز افزود و به همین دلیل، افزایش همکاری و هماهنگی مشترک بین کشورهای عربی ضروری به نظر می رسد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای