گشودن جبهه جدید درگیری در سرت توسط حفتر

گشودن جبهه جدید درگیری در سرت توسط حفتر

سیسی حمایت خود را از ارتش لیبی اعلام کرد
یکشنبه, 12 مه, 2019 - 11:00
قاهره: خالد محمود و جمال جوهر

همزمان با توقف عملیات نظامی در طرابلس ژنرال خلیفه حفتر فرمانده کل «ارتش ملی» لیبی روز شنبه (۱۱ مه) نیروی نظامی به شهر ساحلی سرت اعزام کرد تا بدین ترتیب یک جبهه جدید درگیری در این منطقه گشوده شود. عبد الفتاح السیسی رئیس جمهور مصر به حفتر گفت که کشورش از عملیات نظامی ارتش لیبی حمایت می کند.

منابع نظامی روز جمعه (۱۰ مه) به خبرگزاری های داخلی گفتند نیرو و تجهیزات نظامی گسترده ارتش ملی لیبی در حرکت به سمت سرت هستند. این تحرکات نظامی با برنامه ارتش برای «آزادسازی» پایتخت ارتباط دارد.

در حالیکه حفتر رسما اعزام ارتش لیبی به سرت را اعلام نکرده اما عکس های منتشر شده توسط برخی واحدهای ارتش شرکت کننده در عملیات در روز شنبه (۱۱ مه) نشان از تجهیزات نظامی و نظامیان در مسیر سرت می دهد. حفتر به مدت سه روز به مصر سفر کرده بود و روز جمعه (۱۰ مه) از قاهره برگشت. بسام راضی سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر گفت «پرزیدنت عبد الفتاح السیسی به حفتر اطمینان خاطر داد که مصر از تلاش برای مبارزه با تروریسم و گروه های تروریستی و شبه نظامیان تندرو در راستای برقراری امنیت و ثبات در لیبی حمایت می کند. مصر همچنین در کنار نهاد نظامی لیبی و فعالیت های این نهاد برای بازگشت حکومت قانونی و فضاسازی در راستای دست یابی به راهکارهای سیاسی و اجرای قانون اساسی ایستاده است».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای