ترامپ: هرگونه اقدام ایران «خطایی بزرگ» خواهد بود

ترامپ: هرگونه اقدام ایران «خطایی بزرگ» خواهد بود

گمانه‌زنی سیا درباره نقش تهران در آتش‌زدن نفتکش‌ها
دوشنبه, 13 مه, 2019 - 21:30

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد؛ اگر ایران دست از پا خطا کند «خطایی بزرگ» خواهد بود.

 به گزارش الشرق الاوسط، ترامپ در دیدار با ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در کاخ سفید افزود که اگر ایران اقدامی علیه آمریکا انجام دهد «رنج زیادی» متحمل خواهد شد.

در همین باره خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام مسئول در سازمان اطلاعاتی آمریکا(سیا) از گمانه زنی ایالات متحده نسبت به نقش تهران در حملات خرابکارانه علیه نفتکش ها در سواحل امارات خبر داد، اما در عین حال آورده است که سیا در حال جمع آوری ادله قاطع است.

این مسئول گفته است: «این همان اقدامات ایران است که با رفتار و روش عملیاتی خود همخوانی دارد. این گونه اقدام از سوی ایران قابل تصور است.»

به گفته این مقام مسئول، موضع گیری ایران درباره بی طرفی در این حوادث، با هدف «تلاش برای تغییر معادلات» به منظور ایجاد گمراهی در صورت نقش احتمالی صورت می گیرد.

از سوی دیگر واشنگتن امروز تحرکات دیپلماتیک خود را در خصوص پرونده ایران افزایش داده است.

در همین باره برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران اعلام کرد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اطلاعاتی در مورد تهدیدهای ایران را با هم پیمانان اروپایی کشورش و اعضای ناتو به اشتراک گذشته است.

هوک همچنین گفته است: «ایران یک تهدید فزاینده است. این سفر در زمان مناسب صورت می گیرد.

وی افزود: «وزیر خارجه می خواست جزئیاتی در مورد آنچه را که ما به طور علنی بیان می کنیم با به اشتراک بگذارد. ما بر این باور هستیم که ایران باید گفتگو را به جای تهدید آزمایش کند. آنها با تمرکز بر روی تهدیدها انتخاب بدی داشتند.»


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای