حمله تروریستی با «پهپاد» به دو نیروگاه پمپاژ نفت سعودی

حمله تروریستی با «پهپاد» به دو نیروگاه پمپاژ نفت سعودی

الفالح: هدف اقدامات تخریبی اخلال در امنیت بازار جهانی نفت است
سه شنبه, 14 مه, 2019 - 13:30

خالد الفالح وزیر انرژی، صنایع و منابع معدنی سعودی اعلام کرد که دو نیروگاه پمپاژ نفت به خط لوله شرق-غرب که نفت سعودی را از حوزه‌های نفتی منطقه الشرقیه به بندر ینبع در ساحل غربی می‌برد، در معرض حمله پهپادهای بمب‌گذاری شده قرار گرفتند.

به گزارش الشرق الاوسط، الفالح گفت: «هدف این اقدامات خرابکارانه اخلال در امنیت بازار جهانی نفت است»، وی در عین حال تاکید کرد: صادرات نفت و فراورده هاى نفتى سعودی متوقف نخواهد شد.

الفالح توضیح داد: «در نتیجه این حمله (در بين ساعت شش و شش ونيم صبح امروز سه شنبه) نیروگاه شماره 8 دچار حریق شد که این آتش خسارت‌های محدودی به بار گذاشت و کنترل شد».

وى «اين حمله بزدلانه» را محكوم كرد و افزود: «اين حمله و حمله قبلى در خلیج عربی يک عمليات تروريستى به شمار مى رود، و اين حمله ها فقط تأسيسات حياتى سعودی را مورد هدف خود قرار نمى دهد، بلكه تأمين امنيت انرژى جهان، و اقتصاد جهانى را مورد هدف خود قرار داده است، و همچنین بار ديگر اهمیت مبارزه همه جانبه با تروريستها همچون حوثی های مورد حمایت ایران را نشان می دهد.»

شرکت آرامکوی سعودی نیز اعلام کرد که تامین نفت و گاز با وجود حمله تروریستی ادامه دارد.

به گفته این شرکت، توقف پمپاژ نفت در لوله های مورد هدف قرار گرفته یک اقدام احتیاطی پس از حمله تروریستی بود

در همین باره سخنگوی رسمی سازمان امنيت سعودی بيان كرد: ايستگاه هاى پمپاژ نفت وابسته به شركت آرامكو در شهرستان دوادمى و عفيف در استان رياض مورد هدف محدود قرار گرفتند.

وى افزود: مقامات مسئول فورا در محل وقع اين حادثه حاضر شدند و شروع به جمع آورى اطلاعات كردند، و هرگونه رخداد تازه اى در این زمینه اعلام خواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای