درخواست سعودی از شورای امنيت؛ خلع سلاح فوری حوثی‌ها

درخواست سعودی از شورای امنيت؛ خلع سلاح فوری حوثی‌ها

سعودی و امارات در نامه‌ای به شورای امنیت نسبت به خطر حملات تهدیدکننده امنیت تجارت بین المللی هشدار دادند
چهارشنبه, 15 مه, 2019 - 15:45

سعودی و امارات در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل درباره حادثه خطرناک حمله به نفتکش ها و تاسیسات نفتی نسبت به خطر حملات تهدیدکننده امنیت تجارت بین المللی و دریانوردی هشدار دادند و خواستار «اقدامات فوری» برای خلع سلاح شبه نظامیان حوثی‌ وابسته به ایران شدند. 

به گزارش الشرق الاوسط، در نامه‌ای به شورای امنیت و سازمان ملل که عبدالله المعلمی نماینده دائم سعودی‌ آن را تحویل داد، آمده است: حوثی ها روز سه شنبه از هفت پهپاد برای حمله به تاسیسات نفتی صبیحه استفاده کرده اند.

المعلمی تاکید کرد: در حالی که این رفتار و اقدامات تنها افزایش دهنده تنش در منطقه به شمار می رود، میلیشیای حوثی آن را به طور کامل برعهده گرفته و از آن به عنوان یک پیروزی یاد می کند. 

از سوی دیگر، سفرای سعودی و امارات نامه‌ای مشترک خطاب به شورای امنیت سازمان ملل و نیز آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان در خصوص حمله روز یکشنبه علیه چهار کشتی در آب‌های بین المللی و در نزدیکی سواحل امارات نوشتند.

در این نامه آمده است: این حملات تهدیدکننده امنیت تجارت بین المللی و دریانوردی و تهدیدکننده جان سرنشینان کشتی‌ها است و موجب افزایش خطر فاجعه زیست محیطی می‌شود.

آنها همچنین از اقدام امارات با همکاری سعودی و نروژ و شرکای منطقه ای و بین المللی برای انجام تحقیقات و بررسی های کافی در این زمینه خبر دادند و گفتند نتائج این تحقیقات را به شورای امنیت و دبیرکل ارائه خواهند کرد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای