خالد بن سلمان: تروریسم حوثی تلاش های سیاسی را از بین می برد

خالد بن سلمان: تروریسم حوثی تلاش های سیاسی را از بین می برد

الجبیر: شبه نظامیان حوثی مجری سیاست های ایران هستند
پنجشنبه, 16 مه, 2019 - 11:45

شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی امروز پنج شنبه تاکید کرد، اقدامات تروریستی گروه حوثی با دستور ایران صورت می گیرد و باعث از بین بردن تلاش های سیاسی جاری می شوند. 

به گزارش الشرق الاوسط، خالد بن سلمان در توئیتی آورده است: «حمله تروریستی میلیشیای حوثی تحت حمایت ایران به دو ایستگاه انتقال نفت شرکت آرامکو نشان داد که این گروه ابزار رژیم ایران است که از آن برای توسعه‌طلبی در منطقه استفاده می‌شود ولی به دروغ ادعاد می‌شود که هدف، حمایت از مردم یمن است.»

از سوی دیگر، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی سعودی اظهار کرد که حوثی ها بار دیگر نشان دادند که مجری سیاست های ایران هستند و سرنوشت ملت یمن را در اختیار ایران گذاشته و تصمیمات آنها نیز به سود ایران هستند.

الجبیر اضافه کرد: حوثی ها جزئی جدایی ناپذیر از سپاه پاسداران ایران هستند که به دستور آنها گام بر می دارند و حمله به تاسیسات نفتی سعودی این مسئله را ثابت کرد. 

در این میان، نیروهای ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن تاکید کردند که «تجاوز حوثی ها به تاسیسات نفتی سعودی نقض آشکار قانون بین الملل و اصول عرفی آن است به طوری که می توان آن را در شما جنایت های جنگی برشمرد».

آنها اضافه کردند که «از هیچ گونه تلاشی برای پیگرد و تعقیب همه عناصر تروریستی در یمن فروگذار نخواهند بود و عملیات نیروهای ائتلاف مطابق قانون بین الملل و انسانی ادامه خواهد یافت».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای