ترامپ: نمی‌گذارم ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد

ترامپ: نمی‌گذارم ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد

دوشنبه, 20 مه, 2019 - 10:45

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که نمی‌گذارد ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد، در عین حال گفت قصد جنگ با ایران را ندارد. 

به گزارش الشرق الاوسط، ترامپ روز یکشنبه در گفتگو با شبکه فاکس نیوز بار دیگر بر مواجهه با هرگونه توسعه اتمی ایران تاکید کرد و گفت: من نمی‌توانم اجازه بدهم که آنها سلاح اتمی داشته باشند.

وی همچنین گفت که به دنبال جنگ نیست، اما اعلام کرد توسعه هسته ای توسط ایران یک استثنای فوری خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من تنها می‌خواهم که ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد. آنها نمی توانند ما را تهدید کنند... از همه اینها بگذریم، با همه اتفاقاتی که روی می‌دهد، من کسی نیستم که بخواهد به جنگ دیگری برود. اقتصاد مان آسیب می‌بیند و از آن مهمتر، مردم ما کشته می‌شوند.»

وی گفت: «نه، من قصد جنگ ندارم اما شما کشوری مثل ایران را دارید. من نمی‌توانم اجازه بدهم که آنها سلاح اتمی داشته باشند. شما نمی‌توانید اجازه دهید این روی بدهد.»

او در این مصاحبه که در کاخ سفید با استیو هیلتن مجری فاکس‌نیوز انجام شده گفت: «من به توافق هسته‌ای ایران خاتمه دادم و در واقع باید بگویم که تصور نمی‌کردم که این‌قدر تحریم‌ها قوی باشند. این کشور از نظر اقتصادی کاملاً ویران شد».

این اظهارات دونالد ترامپ ساعاتی پس از پستی که در حساب کاربری‌اش در توئیتر منتشر کرده و گفته بود در صورت تهدید آمریکا «پایان رسمی ایران» رقم خواهد خورد.

به نظر می رسد این اظهارات در واکنش به اظهارات فرمانده سپاه پاسداران که گفت بود که دشمنان ایران اراده جنگ ندارند، از جنگ می ترسند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای