امارات خواستار تحقیقات شفاف در پرونده حمله به نفتکش ها شد

امارات خواستار تحقیقات شفاف در پرونده حمله به نفتکش ها شد

چهارشنبه, 22 مه, 2019 - 21:45

امارات، از پیوستن تعدادی از کشورها به روند تحقیقات جاری در باره عملیات خرابکارانۀ علیه 4 نفتکش حامل پرچم های امارات و سعودی در حریم دریایی امارات در خلیج عمان استقبال کرد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری رسمی وام، در بیانیۀ وزارت خارجۀ امارات در این باره آمده است : «اهتمام شرکای بین المللی مان برای مشارکت در تحقیقات و همکاری در تلاش ها به روند بیطرفانه و شفاف تحقیقات جهت دستیابی به نتایج مطلوب کمک می کند، و این همان خواسته ای که امارات به دنبال آن است». 

وزارت خارجۀ امارت در ادامه بیانیۀ آورده است: «اجرای تحقیقات مشترک تاکیدی است بر اهتمام و توجه جامعه جهانی برای حفظ امنیت کشتیرانی و حرکت تجارت بین المللی و امدادات انرژی».

امارات همچنین تاکید کرد که با پیوستن کشورهای جدید این تحقیقات مجرای قانونی خود را در پیش خواهد گرفت و زمانبر خاهد بود.

پیش از این و در 12 می، امارات اعلام کرد چهار فروند کشتی تجاری در آبهای ساحلی این کشور در عملیات خرابکارانه هدف گرفته شدند. 

به گفته ابوظبی هیچ آسیبی به کسی نرسیده و سوخت یا مواد مضر وارد آب نشده است.

نمایندگان دائم کشورهای سعودی و امارات روز پنج‌شنبه با ارسال نامه مشترکی به شورای امنیت سازمان ملل، حادثه «عملیات خرابکارانه» در فجیره را به اطلاع شورای امنیت وابسته به سازمان ملل رساندند و نسبت به خطر حملات تهدیدکننده امنیت تجارت بین المللی هشدار دادند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای