ائتلاف عربی «سپاه» را به تجهیز حوثی ها به «توانایی کیفی» متهم کرد

ائتلاف عربی «سپاه» را به تجهیز حوثی ها به «توانایی کیفی» متهم کرد

چهارشنبه, 22 مه, 2019 - 21:45

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز گذشته سه‌شنبه، «سپاه پاسداران» ایران را به مجهزکردن شبه نظامیان حوثی‌ به «توانایی‌های کیفی نظامی» همچون موشک‌های بالستیک و پهپاد متهم کرد که آن‌ها را به هدف قراردادن مناطقی در داخل سعودی قادر می‌سازد.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف در گفتگو با خبرگزاری فرانس پرس با اشاره به موشک های بالستیک و پهپاد در اختیار حوثی ها گفت: «شبه‌نظامیان حوثی توانایی‌های نظامی پیشرفته‌ای به دست آورده‌اند که هیچ میلیشیای دیگری در جهان آن را در اختیار ندارد».

وی اضافه کرد: «ما از موشک‌های بالستیک، هدف قرار دادن شهر ریاض (...) و تلاش‌های شبه‌نظامیان برای حمله به مناطقی در سعودی همچون مکه مکرمه با موشک‌های ایرانی سخن می‌گوییم».

المالکی تاکید کرد: «شبه‌نظامیان حوثی پیشتر این موشک‌ها را در اختیار نداشتند».

وی ادامه داد: «تحقیق کارشناسان ائتلاف در بررسی اجزای تشکیل دهنده پهپادها و سامانه‌های آن نشان می‌دهد که (سپاه پاسداران) ایران در مجهز کردن شبه‌نظامیان حوثی به این توانایی‌ها دست دارد».

سخنگوی ائتلاف عربی توضیح داد حوثی ها روز گذشته فرودگاه شهر نجران در جنوب سعودی را هدف حمله‌های خود قرار دادند.

المالکی گفت: «تلاشی برای اصابت تاسیسات حیاتی صورت گرفته (...) میلیشای حوثی خود اعلام کرده که فرودگاه نجران را مورد اصابت قرار داده. اما می توانم بگویم که آنها در این عملیات تروریستی ناکام بودند، اما جزئیات درموقع مناسب منتشر خواهد شد».

این تحولات در حالی رخ می دهد که منطقه خلیج شاهد جنگ لفظی و تشدید تنش میان ایران و دولت دونالد ترامپ است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای