​سعودی خواستار موضع قاطع بین المللی در قبال ایران شد

​سعودی خواستار موضع قاطع بین المللی در قبال ایران شد

ریاض خواستار پیشگیری از هر نوع اقدام جنگی در منطقه توسط ایران و وکلایش شد
چهارشنبه, 22 مه, 2019 - 22:30

دولت سعودی ضمن تاکید مجدد نسبت به برقراری صلح در منطقه اعلام کرد: تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع هرگونه جنگ در منطقه خواهیم کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، دولت سعودی پس از برگزاری نشستی به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین پادشاه این کشور در کاخ السلام در شهر جده، گفت: هرچه در توان دارد برای جلوگیری از در گرفتن جنگ انجام خواهد داد، دستش برای صلح دراز است، برای محقق کردن آن تلاش می‌کند و معتقد است که مردم منطقه از جمله مردم ایران، حق زندگی در امنیت و ثبات را دارند.

شورای وزیران سعودی همچنین از جامعه جهانی خواست به مسئولیت خود عمل کرده و برای مهار نظام ایران؛ منعش از منتشر کردن ویرانی و آشوب در جهان، دور شدنش به همراه متحدانش از ماجراجویی و رفتارهای‌ احمقانه، دور کردن منطقه از تهدید و سوق ندانش به رویدادهایی که پایان مورد پسندی ندارد، موضعی قاطع در برابر این نظام بگیرد.

در همین باره، ترکی الشبانه وزیر اطلاع رسانی سعودی پس از پایان این نشست گفت: شورای وزیران در نشست خود گزارش‌هایی مرتبط به اوضاع منطقه و جهان را مورد بررسی قرار داده و فراخوان خادم حرمین شریفین برای برگزاری دو اجلاس فوق العاده‌ خلیجی و عربی در مکه‌ مکرمه به تاریخ ۲۵ رمضان را نشان از توجه و عنایت ایشان به صلح در منطقه و ثبات بازار نفت جهانی دانستند.

شورای وزیران سعودی همچنین ابراز امیدواری کرد چهاردهمین اجلاس عادی سران کشورهای اسلامی که قرار است در تاریخ ۲۶ ماه مبارک رمضان به ریاست خادم حرمین شریفین در مکه‌ مکرمه با عنوان «اجلاس مکه: دست در دست هم به سوی آینده» برگزار شود اهداف خود را محقق ساخته و شاهد موضعی متحد و یکپارچه در رابطه با قضایای جهان اسلام باشد.

شبانه در ادامه افزود: شورای وزیران در نشست امروز خود کمک ۲۵۰ میلیون دلاری خادم حرمین شریفین به بانک مرکزی سودان ضمن برنامه‌ از پیش تعیین شده با همکاری دولت امارات متحده‌ی عربی را امتداد حمایت سعودی از ملت سودان و تلاشی برای حمایت از واحد پول این کشور دانستند.

اعضای شورای وزیران همچنین از نتایج چهاردهمین نشست کمیته‌ مشترک نظارت بر کاهش تولید نفت که در جده به ریاست سعودی و روسیه برگزار شد و در آن نسبت به تعهد دو کشور به تحقق تعادل در بازار تأکید شده بود استقبال کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای