نظرسنجی: 60% آمریکایی‌ها با انتخاب دوباره ترامپ مخالفند

نظرسنجی: 60% آمریکایی‌ها با انتخاب دوباره ترامپ مخالفند

پنجشنبه, 23 مه, 2019 - 09:45

یک نظرسنجی جدید در ایالات متحده نشان می دهد که اکثریت دارندگان حق رای معتقدند که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا مستحق انتخاب مجدد برای تصدی این پست نیست.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از روینامه «ذا هیل»، نتایج یک نظرسنجی جدید دانشگاه «مون ماوت» آمریکا نشان می دهد که 60 درصد از آمریکایی ها معتقدند که زمان آن فرارسیده که رئیس جمهور جدیدی در کاخ سفید مستقر شود.

این نتایج همچنین نشان می دهد که فقط 37 درصد رای دهندگان آمریکا با ورود دوباره ترامپ به کاخ سفید موافق هستند.

این بالاترین درصد رای دهندگان موافق تغییر در کاخ سفید که از نوامبر گذشته تاکنون که دانشگاه مون ماوت نظرسنجی درباره این مساله را آغاز کرده است.

این آمار در حالی منتشر شده که انتظار می رود ترامپ از چند هفته دیگر کمپین انتخاباتی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را آغاز کند.

طبق این نظرسنجی، محبوبیت ترامپ به 40 درصد یعنی پایین ترین سطح در 12 ماه گذشته رسیده است؛ در این ماه این آمار بین 40 تا 44 درصد متغیر بود. 

از سوی دیگر محبوبیت ترامپ در میان جمهوری خواهان همچنان با آمار 86 درصد در وضعیت بالایی به سر می برد. 

این نظرسنجی بدبینی عمیقی از مسیر حرکت این کشور را نشان داد، به طوری که 29 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که آمریکا در مسیر درستی حرکت می کند اما اکثر آمریکایی ها (63 درصد) بر این باورند که مسیری که کشورشان در دولت ترامپ در پیش گرفته است، غلط است.

با وجود تمایل زیاد رای دهندگان آمریکایی به انتخاب رئیس جمهور جانشین ترامپ در انتخابات سال 2020، اکثر رای دهندگان (56 درصد) می گویند ترامپ نباید استیضاح و مجبور به ترک کاخ سفید شود.

این در حالی است که 39 درصد خواستار اتهام ترامپ به تقصیر و کناره گیری آن هستند.

نظرسنجی این دانشگاه از بین بیش از 800 نفر آمریکایی و در بازه زمانی 16 تا 20 ماه مه (26 تا 30 اردیبهشت) و با ضریب خطای 3.5 درصد انجام شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای