اشاره تلویحی سازمان ملل به توقف حمایت مالی از حوثی ها

اشاره تلویحی سازمان ملل به توقف حمایت مالی از حوثی ها

پنجشنبه, 23 مه, 2019 - 04:45

مارک لوکوک دستیار دبیر کل سازمان ملل در امور انسانی یمن  کارشکنی شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در اقدامات بشر دوستانه را محکوم کرد.

لوکوک روز چهارشنبه ۲۲ مه با اشاره به اقدامات حوثی ها برای جلوگیری از دسترسی مردم یمن به کمک های بشر دوستانه گفت «کلیه این موارد را بررسی و با آنها در میان می گذاریم و روند توزیع کمک ها را در صورت لزوم متوقف می کنیم. بازسازی و خیزش اقتصادی در یمن و جبران خسارت های مالی سالیان سال زمان می برد. حمله های موشکی و عملیات جنگنده های هدایت شونده شبه نظامیان حوثی به خاک سعودی قابل قبول نیست و ما این حملات را محکوم می کنیم».

لوکوک با قدردانی از نقش آفرینی و حمایت سعودی و امارات از اقدامات بشردوستانه گفت این دو کشور ۱.۵ میلیارد دلار در نشست کشورهای کمک کننده در فوریه و نیز ۹۳۰ میلیون دلاری به مردم یمن کمک کردند. سعودی و امارات مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار از کمکی که در نوامبر وعده داده بودند پرداختند و نیز نقش سازنده  در کمک رسانی به شهر الحدیده داشتند. سازمان ملل با توجه به نقش سازنده امارات و سعودی در الحدیده موفق به سرعت بخشیدن به روند کمک رسانی و تامین مواد غذایی مورد نیاز در منطقه شد.

از سوی دیگر، سعودی و امارات با همکاری یونیسف روز چهارشنبه ۲۲ مه دو تفاهم نامه درباره بهبود محیط زیست و مقابله با سوءتغذیه و وبا در یمن امضا کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای