​اتهام فساد به ناصر الخلیفی؛ فرانسه به قطری‌ها مشکوک شد

​اتهام فساد به ناصر الخلیفی؛ فرانسه به قطری‌ها مشکوک شد

پنجشنبه, 23 مه, 2019 - 07:15

دستگاه قضایی فرانسه امروز پنج شنبه، ناصر الخلیفی مالک باشگاه پاری سن ژرمن فرانسه و مدیر شبکه «بین سپورت» قطر را به فساد مالی متهم کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، یک مقام قضایی فرانسه به خبرگزاری فرانس پرس گفته است که این اتهام به دلیل زد و بند مالی به منظور نامزدی قطر برای میزبانی مسابقات جهانی دوومیدانی صادر شده است. 

این منبع همچنین گزارش‌ منتشر شده در روزنامه لوپاریزین را درباره اتهام الخلیفی به پرداخت‌های مشکوک در حاشیه نامزدی دوحه برای میزبانی رقابت‌های جهانی دو و میدانی سال 2017 که در نهایت لندن موفق شد آن را به دست آورد، تایید کرد. این ماجرا پیش از به دست آوردن میزبانی جام جهانی فوتبال سال 2019 توسط قطر روی داد.

در همین رابطه، منابع قضایی در فرانسه اعلام کردند؛ یوسف العبیدلی مدیر تجاری وقتbeIN Sports و لامین دیاک رئیس سابق فدراسیون جهانی دو و میدانی در رسیدگی به این پرونده به پرداخت و دریافت رشوه متهم شده اند. 

این منابع یادآور شدند که دایره تحقیقات مالی العبیدلی را به «فساد فعال» و دیاک را به «فساد منفی» در بررسی پرونده کسب امتیاز برای میزبانی المپیک‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ ریودوژانیرو و توکیو  متهم کرد. 

محققان این پرونده همچنین در پی یافتن پاسخی برای پرداخت حواله هایی در حدود 3.5 میلیون دولار که شرکت «اوریکس قطر سپورتس انگستمنت» آنها را در پاییز 2011 به شرکت بازاریابی ورزشی وابسته به ماسات دیاک پسر رئیس سابق فدراسیون بین‌المللی دو و میدانی پیدا کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای