کنفرانس بین‌المللی دربارهٔ «سند مکه مکرمه» امروز گشایش می‌یابد

کنفرانس بین‌المللی دربارهٔ «سند مکه مکرمه» امروز گشایش می‌یابد

با اشراف خادم حرمین شریفین و به منظور بررسی «ارزش‌های میانه‌روی و اعتدال» برگزار می‌شود
دوشنبه, 27 مه, 2019 - 14:45

کنفرانس بین‌المللی دربارهٔ «سند مکه مکرمه» با اشراف خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و با همت اتحادیه جهان اسلام به منظور بررسی «ارزش‌های میانه‌روی و اعتدال» امروز دوشنبه از جوار حریم امن الهی گشایش می‌یابد.

به گزارش الشرق الاوسط، این کنفرانس به مدت دو روز در مقر اتحادیه جهان اسلام در مکه مکرمه برگزار می‌شود.

در همین رابطه، محمد العیسی دبیرکل اتحادیه جهان اسلام ضمن قدردانی از پشتیبانی خادم حرمین شریفین، آن را در چارچوب پشتیبانی مستمر از فعالیت مشترک اسلامی برای تحقق اهداف و برنامه‌های سعودی به عنوان مرجع جهان اسلام ارزیابی کرد.

وی افزود: این همایش با حضور جمع بزرگی از علما و شخصیت‌های جهان اسلام با محور مفهوم میانه‌روی و اعتدال، به بررسی نشانه‌ها و پایه‌های آن در اسلام، نتایج و پیامدهای جهل به مفهوم میانه‌روی، و در محور منهج نبوی در میانه‌روی و اعتدال، به بررسی ارزشهای اخلاقی و انسانی در هدایت نبوی و تعامل با مخالف در سایه سیرت نبوی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد که در محور میانه‌روی و اعتدال میان سنت و مدرنیته، موضوعاتی مانند میانه‌روی و اعتدال در تاریخ و فقه اسلام، گفتمان میانه‌رو و متغیرهای عصر جدید، و موضوعاتی مانند اختلاف و فرهنگ میانه‌روی، تجربیات عملی برای تقویت میانه‌روی بین جوانان در محور تقویت میانه‌روی در جوامع مسلمان بررسی خواهد شد.

به گفته العیسی در پایان این همایش سند مکه مکرمه اعلام خواهد شد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای