امیر کویت: حفظ دستاوردهای خلیجی تضمینی برای مقابله با خطرات است

امیر کویت: حفظ دستاوردهای خلیجی تضمینی برای مقابله با خطرات است

وی تأکید کرد که منطقه با واقعیت دردناکی مواجه است و باید با «همبستگی و چنگ زدن به وحدت ملی» با آن مقابله کنیم
سه شنبه, 28 مه, 2019 - 10:15

شیخ صباح الجابر الاحمد الصباح امیر کویت با تأکید بر اینکه منطقه با واقعیت تلخی مواجه است، خواستار همبستگی و چنگ زدن به وحدت ملی برای مقابله با چالش‌ها شد.

به گزارش الشرق الاوسط، امیر کویت در سخنانی تلویزیونی به مناسبت دهه آخر ماه مبارک رمضان گفت: «تحولات منطقه نیازمند هوشیاری و مراقبت است».

وی با تأکید بر اینکه «در مقابل کسانی که دنبال اختلاف افکنی هستند، ایستادگی می‌کنیم»، خواستار جلوگیری از جنگ و ترویج فرهنگ تسامح و صلح شد.

شیخ صباح الاحمد گفت: باید برای مقابله با این چالش‌ها و حفظ امنیت کشور آماده باشیم و این آمادگی از طریق همبستگی، همکاری و تمسک به وحدت ملی امکانپذیر است. به هیچ‌کس اجازه نخواهیم داد به وحدت ملی ما صدمه وارد کند».

وی افزود: «باید با کسانی که دنبال اختلاف افکنی و برهم زدن همبستگی اجتماعی هستند، مقابله کنیم».

به گفته او، «وحدت خلیجی و حفظ دستاوردها در چارچوب شورای همکاری خلیج، تضمینی برای مقابله با خطرات و چالش‌های موجود است».

الصباح اظهار کرد: حفظ منافع و موجودیت وطن، امانتی بر گردن ماست و بر همگان واجب است با وفاداری، اخلاص و تلاش فراوان و مخلصانه برای ادامه مسیر پیشرفت تا دستیابی به اهداف مورد نظر کوشش کنند».

 وی اضافه کرد: «همگان باید به جایگاه بلند کشور در جامعه جهانی و دستاوردهای برجسته آن در زمینه‌های انسانی، کمک رسانی و مشارکت فعال برای حفظ امنیت و صلح بین‌المللی، جلوگیری از جنگ و ترویج فرهنگ تسامح و صلح افتخار کنید». 

به گفته امیر کویت، «جوانان، ثروت واقعی وطن و همواره مورد توجه حکومت هستند زیرا گرانبهاترین دارایی و سرمایه کشور به‌شمار می‌روند».

امیر کویت افزود: «از مسئولان رسانه‌ها می‌خواهم نقش خود را با آگاهی و مسئولیت پذیری ایفا کنند. شاهد استفاده نامناسب از شبکه‌های اجتماعی و استفاده از آن به عنوان یک اهرم تخریبی هستیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای