خوشآمدگویی خادم حرمین به هیئت‌های عربی و اسلامی اعزامی به نشست سران

خوشآمدگویی خادم حرمین به هیئت‌های عربی و اسلامی اعزامی به نشست سران

امیدواری ملک سلمان برای به ثمر نشستن دو نشست فوق‌العاده سران در مکه
پنجشنبه, 30 مه, 2019 - 13:45

مکه مکرمه امروز پنج شنبه میزبان دو نشست سران کشورهای خلیجی و عربی است، این دو نشست به دعوت خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار می‌شوند.

به گزارش الشرق الاوسط، فردا جمعه نیز قرار است کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی اجلاس خود را تحت عنوان «نشست مکه، دست در دست هم به سوی آینده» برگزار خواهند کرد.

در همین راستا وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شب گذشته در جده سعودی و در آستانه نشست مکه موضوعات مورد بحث این نشست را بررسی کردند.

دو نشست امروز قرار است مجموعه ای از مسائل منطقه ای از جمله دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی و هدف قرار دادن منافع اقتصادی و امنیتی آنها از طریق جناح‌های نظامی مورد حمایت تهران را بررسی کنند.

نشست سران اسلامی نیز مسئله فلسطین، مبارزه با تروریسم، تندروی خشن، اسلام هراسی، وضعیت انسانی در جهان اسلام، تقویت همکاری علمی، فرهنگی و رسانه ای، از بین بردن فقر و تحقق توسعه پایدار در کشورهای عضو را در محوریت قرار می‌دهد.

در این خصوص، خادم حرمین شریفین، در نشست شب گذشته هیئت وزیران سعودی به رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج، رهبران کشورهای عربی و اسلامی، نمایندگان آنها و همه شرکت کنندگان خوشآمد گفت.

ملک سلمان همچنین برای به ثمر نشستن دو نشست فوق‌العاده سران در مکه ابراز امیدواری کرد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای