​رقابت برندهای لباس و مد بر سر مهمانی های «افطار» ماه رمضان

​رقابت برندهای لباس و مد بر سر مهمانی های «افطار» ماه رمضان

پنجشنبه, 30 مه, 2019 - 21:30

بانوی عرب با توجه به اهمیت و پیشینه طولانی در برخورداری از لوازم رفاهی مثل عطر و آکسسوار و لباس مورد توجه خانه های مد جهان قرار گرفته است.

زنان عرب سهم قابل توجهی در بروز مد کنونی که از آن به عنوان »لباس های باوقار« یاد می شود دارند. 

مد باوقار در مجموعه لباس های »والنتینو«و دیگران غلبه دارد. به عبارت دیگر همه چیز بستگی به قدرت خریدی دارد که زنان عرب از آن برخوردارند.

شرکت تامسون رویترز در یک گزارش آماری گفت یک بانوی مسلمان چند میلیون دلار برای خرید لباس خرج می کند و این رقم تا سال ۲۰۲۳ به چیزی حدود ۳۶۱ میلیارد دلار می رسد.

از همین رو غربی ها فهرستی از همه مناسبت های عربی از ماه رمضان تا عیدهای گوناگون دارند. برای مثال در ماه رمضان تبلیغات بازار برای پوشش مناسب این ماه آغاز می شود که عمدتا لباس های بلند الهام گرفته از عبا عرضه می شوند

. قطعات دیگر با مدل اروپایی تر اما آستین بلند و یقه پوشیده طراحی می شوند. طراحان مد مثل کارولینا هرارا و همکارانش این مناسبت ها را از یاد نمی برند.

فروشگاه ها و برندهای معروف نیز برای این مناسب ها تبلیغ می کنند. یکی از برندهای معروف جهانی گفته که مجموعه لباس های شیک ویژه ماه رمضان طراحی کرده است.

این برند افزود که قطعات طراحی شده همه نیازمندی های بانوی عرب را در این ماه تامین می کند. البته برندهای لباس جهانی درگیر رقابت شدید با یکدیگر در ماه رمضان هستند. 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای