پزشکان سوریه: بمباران ۶ بیمارستان در حمله هوایی رژیم سوریه و روسیه

پزشکان سوریه: بمباران ۶ بیمارستان در حمله هوایی رژیم سوریه و روسیه

پنجشنبه, 30 مه, 2019 - 20:30
بمباران بیمارستانی در منطقه کفر نبل (فرانس پرس)

پزشکان سوریه گفتند که دستکم ۶ بیمارستان در ماه گذشته هدف حملات توپخانه ای حکومت سوریه و جنگنده های روسیه قرار گرفتند.

سازمان ملل فهرستی از برخی مناطق سوریه تهیه کرده و از گروه های درگیر خواست تا به منظور کاهش تلفات جانی از نبرد در آنجا خودداری کنند. اما حالا بیمارستان های مورد هدف در همین مناطق قرار گرفته اند.

فایننشال تایمز به نقل از چندین پزشک سوری در استان ادلب -منطقه تحت نفوذ مخالفان رژیم- گزارش داد «بیمارستان های بمباران شده در منطقه کفرنبل و کفر نابوده و حومه حلب قرار دارند این مناطق در فهرست مناطقی هستند که دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل تهیه کرده و از رژیم سوریه و روس ها خواسته تا از درگیری در آنجا خودداری کنند. 

تاسیسات زیر ساختی مثل مدرسه و بازار و مراکز درمانی و بیمارستانی عمدتا در این مناطق هستند.

منذر خلیل مدیر اداره بهداشت ادلب گفت «حمله هوایی به تاسیسات درمانی سیستماتیک و برنامه ریزی شده بوده و حمله عمدی به مراکز درمانی و بهداشتی یک جنایت جنگی به شمار می رود». 

محمد قطوب مدیر موسسه پزشکی سوری آمریکایی گفت «شش بیمارستان هدف حملات هوایی قرار گرفتند. کارکنان بیمارستان ها بیم آن را داشتند که اگر اطلاعات مربوط به محل بیمارستان ها را در اختیار گروه های درگیر قرار دهند به آسانی مورد هدف حملات رژیم قرار می گیرند.

کارن پیرس نماینده دایم انگلیس در سازمان ملل گفت «حمله به بیمارستان ها و مدارس و زیرساختارها بعد از تلاش های دفتر هماهنگی امور بشردوستانه برای پایان درگیری ها عاقلانه نیست». 

سازمان ملل گفت همزمان با از سرگیری حملات با بشکه های انفجاری ۱۶۰ شهروند غیر نظامی در ماه می در ادلب کشته شده اند.

​دیده بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است اعلام کرد که حمله های هوایی رژیم سوریه و روس ها منجر به کشته شدن بیش از ۲۵۰ نفر شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای