سفر جنجالی ترامپ به بریتانیا آغاز شد

سفر جنجالی ترامپ به بریتانیا آغاز شد

از حمله به شهردار لندن تا استقبال ملکه
دوشنبه, 3 ژوئن, 2019 - 13:00

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای انجام یک سفر رسمی ۳ روزه امروز دوشنبه از طریق فرودگاه استنستد لندن وارد بریتانیا شد.

به گزارش الشرق الاوسط، ترامپ پیش از آن‌که هواپیمای ایرفورس وان در لندن به زمین بنشیند، در صفحه شخصی خود در توئیتر به انتقاد از صادق خان شهردار لندن پرداخت.

ترامپ در این پیام توییتری با تاسف بار توصیف کردن عملکرد صادق خان به عنوان شهردار لندن، اظهارات اخیر وی در خصوص رئیس‌جمهوری آمریکا را «شرورانه و شیطنت آمیز» قلمداد و تأکید کرده‌است که «این بازنده تمام عیار بهتر است تمرکز خود را بر مبارزه با جرم و جنایت در لندن معطوف سازد».

انتقاد تند دونالد ترامپ به صادق خان در حالی مطرح می‌شود که شهردار لندن یک روز پیش از سفر رئیس کاخ سفید به بریتانیا در سخنانی به شدت انتقاد آمیز، رئیس‌جمهوری آمریکا را «مظهر فاشیست و نماد تهدید جهانی» معرفی کرده بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا و همسرش ملانیا ترامپ، در مراسم استقبال رسمی در کاخ باکینگهام میهمان ملکه الیزابت دوم بودند.

دونالد ترامپ پس از ورودش به لندن از کلیسای وست‌مینستر در مرکز پایتخت دیدار خواهد کرد و سپس برای عصرانه پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا و کامیلا، همسرش را خواهد دید.

صبح روز سه شنبه ترامپ در یک صبحانه کاری با حضور مدیران شرکت‌های بزرگ بریتانیایی و آمریکایی در کاخ سنت جیمز با ترزا می دیدار خواهد کرد.

این دو سپس گفت‌وگوهای خود را در دفتر نخست‌وزیر ادامه خواهند داد و در پی آن در نشستی خبری حضور می‌یابند.

حمایت رئیس‌جمهوری آمریکا از بوریس جانسون و نام بردن از نایجل فاراژ، از مهم‌ترین هواداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به عنوان یک دوست صمیمی، انتقاد جرمی کوربین را برانگیخت. رهبر حزب کارگر با دستمایه قراردادن موضع اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال تحولات داخلی بریتانیا وی را به دخالت در امور کشورش متهم کرد.

ترامپ روز چهارشنبه به شهر پورتسموث در جنوب بریتانیا خواهد رفت و در هفتاد و پنجمین سالگرد اعزام نیروهایی بریتانیایی به جبهه نرماندی در شمال فرانسه برای مقابله با نیروهای آلمان نازی در جریان جنگ جهانی دوم شرکت خواهد کرد.

او سپس برای ملاقات با لیو واردکار نخست‌وزیر ایرلند به شهر شانون، در جنوب غربی این کشور خواهد رفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای