شباهت شرکت کنندگان در مسابقه ملکه زیبایی هند جنجال آفرین شد

شباهت شرکت کنندگان در مسابقه ملکه زیبایی هند جنجال آفرین شد

دوشنبه, 3 ژوئن, 2019 - 14:00
شرکت کنندگان در مسابقه ملکه زیبایی هند (بی بی سی)

مسابقه ملکه زیبایی در هند فرصت بزرگی برای شرکت کنندگان برای رسیدن به آرزوهایشان فراهم کرده است. بسیاری از بازیگران معروف هندی مثل ستاره مشهور بالیوود پریانکا چوبرا از همین مسابقه ملکه زیبایی فعالیت هنری خود را آغاز کردند. 

اما امسال قضیه متفاوت بود. به گفته رادیو بی بی سی عکس های منتشر شده از شرکت کنندگان در این مسابقه در شبکه های اجتماعی جنجال آفرین شد و دختران شرکت کننده مورد انتقاد گسترده قرار گرفتند.

برخی از کاربران گفتند که شرکت کنندگان شباهت فراوانی با یکدیگر دارند.

روزنامه تایمز او ایندیا عکس ۳۰ شرکت کننده در این مسابقه را یکجا منتشر کرد و یکی از کاربران توییتر همین عکس را در توییتر منتشر کرد و نوشت «تفاوت در این عکس را پیدا کنید».  موضوع در کامنت های فراوانی مورد انتقاد قرار گرفت.

شرکت کنندگان در عکس یاد شده موهای تیره و درخشان با پوست تقریبا هم رنگ دارند. برخی کاربران با تمسخر گفتند که همه اینها در واقع یک نفر هستند. مسابقه ملکه زیبایی هند از نیمه های دهه نود از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

ستاره های معروفی مثل آیشواریا رای و سوشمیتا سن و پریانکا چوبرا روزی ملکه زیبایی هند بود و از آنجا به موفقیت های جهانی دست یافتند.

نهادهایی در سالیان سال در هند برای آموزش دختران جوانی تشکیل شدند که به دنبال شرکت در مسابقه ملکه زیبایی کشور هستند.

اما به گفته گزارش بی بی سی نکته عجیب اینجاست که بیشتر ملکه های زیبایی هند پوست نسبتا روشنی دارند. پدیده لوازم آرایشی سفید کننده پوست در هند رواج بسیاری دارد. این مواد آرایشی از دهه هفتاد تا به این سو یکی از پرفروش ترین أقلام مصرفی در هند هستند.

کمپین های اعتراض به استفاده از لوازم سفید کننده پوست با نام هایی مثل «پوست تیره زیباست» در سال های اخیر راه اندازی شده و مورد استقبال ستاره های سینما و مقام های فراوانی قرار گرفته است. هدف این کمپین ها جلوگیری از ترویج پوست روشن و تبعیض نژادی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای