فراخوان رییس جمهور موقت الجزایر برای گفتگو درباره برگزاری انتخابات

فراخوان رییس جمهور موقت الجزایر برای گفتگو درباره برگزاری انتخابات

جمع آوری پلاکاردهای ضد فرمانده ارتش قبل از تظاهرات جمعه
جمعه, 7 ژوئن, 2019 - 13:45
عبد القادر بن صالح رییس جمهور موقت الجزایر

عبد القادر بن صالح رییس جمهور موقت الجزایر روز پنجشنبه (۶ ژوئن) از گروه های سیاسی کشور خواست تا برای بررسی برگزاری انتخابات در اسرع وقت و پایان تنش در کشور گفتگو کنند. بن صالح از گروه های الجزایر خواست تا با غلبه تدبیر و گفتگو به مصلحت مردم عمل کنند.

او در اظهارات تلویزیونی افزود «نباید وقت تلف کرد و باید به دنبال ایجاد راهکارهای توافقی درباره برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری باشیم».

اظهارات بن صالح در حالی عنوان شد که میدان های پایتخت و اطراف آن روز پنجشنبه شاهد حضور گسترده نیروهای امنیتی در راستای برگزاری تظاهرات روز جمعه بود.

این در حالیست که خودروها و کامیون های پلاک شهرستان مورد بازرسی دقیق قرار گرفته و کلیه پلاکاردهای ضد ژنرال احمد قاید صالح رییس ستاد مشترک ارتش الجزایر توسط ماموران جمع آوری شدند. 

قاید صالح در چند هفته گذشته مورد انتقاد گسترده معترضان قرار گرفته است.

او از پذیرش مطالبات معترضان درباره برکناری بن صالح رییس جمهور موقت و نور الدین بدوی نخست وزیر خودداری کرده است. معترضان در راهپیمایی امروز خواستار عدم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شدند.

قرار بود انتخابات ریاست جمهوری در ۴ جولای برگزار شود اما لغو شد.

در این راستا، کنفدراسیون اتحادیه های مستقل و گروه فعالان برای انتقال دموکراتیک و انجمن مدنی تغییر گفتگو درباره تشکیل «انجمن اعتراضات» را آغاز کردند.

این نشست روز پنجشنبه در پایتخت الجزایر برگزار شد. این تشکل نوپا نقشه راهی برای پایان بحران مطرح کرده که در آن به یک دوره انتقالی یک ساله به رهبری گروهی از شخصیت های مستقل و تدوین قانون اساسی و بازنگری در قانون انتخابات و تشکیل دولت شایسته سالار اشاره شده است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای