امارات و آلمان از ایران خواستند تا از اقدامات تنش‌زا خودداری کند

امارات و آلمان از ایران خواستند تا از اقدامات تنش‌زا خودداری کند

بن زاید و مرکل در برلین تحولات خاورمیانه را بررسی کردند
پنجشنبه, 13 ژوئن, 2019 - 12:45

امارات و آلمان از افزایش تنش‌ها در منطقه ابراز نگرانی کردند و از ایران خواستند تا نقشی مثبت ایفا کند و از اتخاذ هرگونه اقدامات تنش‌زا خودداری کند.

به گزارش الشرق الاوسط، آلمان بر موضع سه کشور اروپایی در زمینه اهمیت توافق هسته ای و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در حوزه منع گسترش سلاح‌های هسته ای و تحقق «دیپلماسی چندگانه» تأکید کرد.

شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان ولیعهد ابوظبی و جانشین نیروهای مسلح امارات و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان پس از دیدار در برلین بیانیه مشترک صادر کردند.

شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان و آنگلا مرکل گفتگوهای عمیقی دربارهٔ وضعیت فعلی امنیت در خلیج، مسائل مرتبط با امنیت منطقه ای و تقویت همکاری سیاسی، اقتصادی، بشردوستانه و فرهنگی بین دو کشور برگزار کردند.

امارات و آلمان با انتشار بیانیه‌ای مشترک بار دیگر نسبت به تشدید تنش‌ها در منطقه ابراز نگرانی و بر ضرورت خودداری از افزایش این تنش تأکید کردند.

در این بیانیه هر دو کشور مجدداً بر ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام تشدید کننده اوضاع از سوی همه بازیگران منطقه تأکید کردند.

دو کشور در این بیانیه تأکید کردند «رعایت و التزام به اصل حاکمیت ملی و عدم دخالت در امور کشورها یک مسئله اساسی ضامن امنیت و ثبات منطقه ای است».

آلمان و امارات متحده عربی همچنین توافق همکاری برای همکاری‌های اطلاعاتی و مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی امضا کردند.

شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولیعهد ابوظبی و نائب رئیس نیروهای نظامی امارات و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، توافق کردند به همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی ادامه دهند.

همچنین سرمایه‌گذاری مشترک، جهانگردی و افزایش همکاری‌های اقتصادی شماری از دیگر موارد این توافق بین امارات متحده عربی و آلمان است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای