یک سال پس از رانندگی زنان در سعودی؛ نمایشگاه ارتقای ایمنی عبور و مرور

یک سال پس از رانندگی زنان در سعودی؛ نمایشگاه ارتقای ایمنی عبور و مرور

پنجشنبه, 13 ژوئن, 2019 - 18:45

یک سال از اعطای حق رانندگی به زنان در سعودی گذشت و به همین مناسبت، دومین نمایشگاه بین المللی کاربردی ترین وسایل خودرو برای زنان از شامگاه پنجشنبه (۱۳ ژوئن) آغاز به کار کرد. این نمایشگاه با عنوان «رانندگی ایمن» برای افزایش آگاهی زنان به ایمنی عبور و مرور برگزار می شود.
خانم مناهل سفر رییس کمیته عالی برگزارکننده نمایشگاه به «الشرق الاوسط» گفت «این نمایشگاه مرجع خانم هایی است که گواهینامه دارند و دوست دارند رانندگی کنند. خانم ها در اینجا می توانند با مهم ترین ضوابط و مقررات رانندگی و وسایل مدرن خودرو ساخت شرکت های خصوصی آشنا شوند».
او افزود «پلیس راهور در این نمایشگاه نیز غرفه دارد و رهنمودها و توصیه های لازم را به خانم ها تقدیم می کنند و مدرن ترین دوربین های کنترل سرعت و ابزارهای سرعت سنج در جاده ها به منظور تامین ایمنی و سلامت رانندگان را معرفی می کنند».
او خاطرنشان کرد «بخش ها و نهادهای دولتی هم در این نمایشگاه شرکت می کنند و ضمن ارایه رهنمودها و توصیه به خانم ها درباره رانندگی به تبلیغ محصولاتشان می پردازند».
دکتر عبد الحمید المعجل رییس هیات مدیره سازمان ایمنی عبور و مرور به الشرق الاوسط گفت «زنان سعودی در یک سال گذشته نشان دادند که می توانند با رعایت قوانین رانندگی رانندگان حرفه ای باشند».
او گفت که در این راستا اقدامات بسیاری انجام شده از جمله برگزاری کلاس های رانندگی برای خانم ها.
خانم دکتر نجاح القرعاوی رییس گروه توسعه پایدار در دانشگاه امام عبد الرحمان بن فیصل در دمام در پژوهشی گفت «۶۶ درصد زنان اعلام کردند که تمایل به رانندگی دارند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای