​خالد بن سلمان: با جنایت‌های حوثی با جدیت برخورد می‌کنیم

​خالد بن سلمان: با جنایت‌های حوثی با جدیت برخورد می‌کنیم

معاون وزیر دفاع سعودی: حمله به فرودگاه اَبها تجاوزی بیانگر گستردگی تنش زایی ایران است
شنبه, 15 ژوئن, 2019 - 21:30

شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی تأکید سعودی با جدیتی که در هم شکسته نمی‌شود، با جرائم و جنایت‌های شبه نظامیان حوثی‌ها مقابله خواهد کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده خالد بن سلمان روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد، در توئیتی گفت: «حوثی‌های مورد حمایت ایران با هدف قرار دادن فرودگاه بین‌المللی أبها و مجروح کردن افراد بی گناه از تابعیت‌های مختلف، به جرایم غیرقانونی و به دور از اخلاق و همگام با رفتار حامیان خود ادامه می‌دهند».

وی اضافه کرد: افزود: «هدف قرار دادن فرودگاه اَبها نوعی تعدی است که شدت تنش‌زایی ایران را نشان می‌دهد».

شاهزاده خالد بن سلمان تأکید کرد سعودی هر طرفی که بخواهد به امنیت و منافع ملی‌اش ضربه بزند را مجازات خواهد کرد.

او همچنین افزود: «با جنایت‌های شبه‌نظامیان حوثی با قاطعیت تمام و عزمی شکست‌ناپذیر مقابله خواهیم کرد.. حمله امروز آنها در هدف قرار دادن فرودگاه غیرنظامی اقدامی جنایتکارانه است که شدت تنش‌زایی ایران برای ضربه زدن به امنیت و ثبات منطقه را برای جهان آشکار می‌کند».

او در توئیتر همچنین نوشت: «ابزار بازدارنده قاطعانه برای مقابله با این شبه‌نظامیان تروریست اتخاذ خواهد شد و تأکید می‌کنم ما در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه و ضمن تعهد به تمامی قوانین بین‌المللی و قواعد عرفی آن با هر طرفی که خواهان ضربه زدن به امنیت و منافعمان باشد، مقابله خواهیم کرد».

جانشین وزیر دفاع سعودی در پایان نوشت: «رژیم ایران ۴۰ سال است که منطقه ما را برهم زده‌است.. رژیم ایران بانی مرگ، آشوب و حامی تروریسم و تأمین کننده مالی تروریست‌ها است.. جامعه بین‌المللی و تمامی کشورهای حامی امنیت و صلح بین‌المللی باید به مسئولیت‌های خود برای متوقف ساختن این اقدامات خطرناک که می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد، عمل کنند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای