الجبیر: با خارج کردن پرونده قاشقجی از مسیر عدالت در سعودی مخالفیم

الجبیر: با خارج کردن پرونده قاشقجی از مسیر عدالت در سعودی مخالفیم

گزارش گزارشگر سازمان ملل در پرونده قاشقجی پر از تناقض آشکار است
چهارشنبه, 19 ژوئن, 2019 - 21:45

عادل الجبیر وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد، تأکید کرد که کشورش با خارج کردن پرونده قاشقجی از مسیر عدالت در پادشاهی مخالف است.

به گزارش الشرق الاوسط، الجبیر در سلسله توئیت‌هایی در توئیتر گفت: «چیزی جدید نیست.. گزارشگر شورای حقوق بشر، در گزارش غیر الزام‌آور خود، چیزی را تکرار می‌کند که پیشتر رسانه‌ها رد و بدل کرده بودند».

به گفته او افزود: «این گزارش حاوی تناقضات آشکار و ادعاهای بی‌پایه و اساسی است که به اعتبار آن ضربه می‌زند».

الجبیر اضافه کرد «محاکمه‌ها در پرونده قتل جمال خاشقجی جریان دارد و در جلسات محاکمه، نمایندگان سفارت‌خانه‌های کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، به علاوه ترکیه و سازمان‌های حقوقی سعودی حضور می‌یابند».

الجبیر در ادامه با بیان اینکه «رهبری سعودی، فرمان اجرای تحقیقات لازم را که به دستگیری شماری از متهمان در پرونده انجامید صادر کرد»، تأکید کرد «تحقیقات و محاکمه‌ها ادامه دارد».

وی ادامه داد «تأکید می‌کنیم دستگاه‌های قضایی سعودی تنها نهاد متخصص در بررسی این پرونده است و با استقلال کامل به وظیفه خود عمل می‌کند».

الجبیر از مخالفت کشورش «با هر تلاشی برای تعرض به رهبری سعودی و خارج کردن پرونده از مسیر عدالت در پادشاهی یا تأثیر بر آن به هر شیوه‌ای که باشد» خبر داد.

وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه در پایان تأکید کرد «حاکمیت پادشاهی عربی سعودی و استقلال سازمان‌های دادگستری‌اش در این پرونده، مسئله‌ای است که قابل بحث نیست».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای