قرقاش: حضور درخشان سعودی در «نشست گروه ۲۰» به مصلحت کشورهای عربی و منطقه است

قرقاش: حضور درخشان سعودی در «نشست گروه ۲۰» به مصلحت کشورهای عربی و منطقه است

شنبه, 29 ژوئن, 2019 - 17:00
انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات (رویترز)

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات با تمجید از مشارکت سعودی در نشست گروه ۲۰ گفت «حضور سعودی در نشست درخشان بود». فعالیت نشست گروه ۲۰ روز شنبه ۲۹ ژوئن در شهر اوزاکای ژاپن پایان یافت.

قرقاش ضمن انتشار توییتی در صفحه توییتر خود نوشت «حضور درخشان سعودی در نشست گروه ۲۰ و نقش روزافزون ریاض در سطح بین المللی به مصلحت کشورهای عربی و منطقه است. فضای نوین و تجددگرا در سعودی نوید بخش است. شکوفایی سعودی شکوفایی ماست و ثبات و امنیت در سعودی به مثابه ثبات و امنیت امارات 

است».

هیات سعودی به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و معاون رییس شورای وزیران و وزیر دفاع در نشست گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن شرکت کرد.

ولیعهد سعودی در نشست پایانی جلسه گروه ۲۰ ضمن تاکید بر عزم سعودی برای تلاش در راستای ارتقای جایگاه در گروه ۲۰ از میزبانی نشست سال آینده این گروه در سعودی استقبال کرد.

بیانیه پایانی نشست به «همکاری کشورهای عضو برای تقویت رشد اقتصادی جهان» و «تاکید بر تعهدات در مورد نرخ ارز اعلام شده از سوی مدیران بانک مرکزی در مارس ۲۰۱۸» اشاره کرد. در این بیانیه بر «ادامه سیاست پولی در راستای حمایت از فعالیت اقتصادی و تضمین ثابت ماندن نرخ ها که با فعالیت بانک های مرکزی همسویی دارد» تاکید شده است.

سران نشست گروه ۲۰ در این بیانیه افزودند «تنش تجاری و ژئوپلیتیکی رو به افزایش است». اما این بیانیه از سیاست حمایت گرایی اقتصادی انتقاد نکرده و گفت «ما در تلاشیم تا فضای تجاری و سرمایه گذاری آزاد و شفاف و بی طرفانه و پایداری فراهم کند که برای حوزه های سرمایه گذاری و تجاری با ثبات باشد و بازارهایمان را باز نگه دارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای