​استقبال ولیعهد سعودی از اعطای میزبانی پانزدهمین اجلاس گروه ۲۰ به ریاض

​استقبال ولیعهد سعودی از اعطای میزبانی پانزدهمین اجلاس گروه ۲۰ به ریاض

شنبه, 29 ژوئن, 2019 - 18:15

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز شنبه ۲۹ ژوئن ۲۰۱۹ و در نشست پایانی اجلاس سران گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن با بیان اینکه سعودی به تلاش‌های خود برای پیشبرد گروه ۲۰ ادامه می‌دهد، از میزبانی نشست آتی این اجلاس در ریاض استقبال کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده محمد بن سلمان گفت که زمانه، زمانه افق‌های جدید و پیشرفت فنی است و برای این منظور باید با این پیشرفت‌ها همراه شد و شرایطی برای شکوفایی جهان خلق کرد.

او افزود: «به همراه سران گروه ۲۰ سعی خواهیم کرد برای بحران‌های جهان راه‌حل‌های مناسب پیدا کنیم».

وی همچنین به موضوع پیشرفت‌های تکنولوژیک و ضرورت همراهی همه‌جانبه با این پیشرفت‌ها و همچنین تهدیدات سایبری و موضوعات مرتبط با زنان و جوانان اشاره و در همین زمینه تأکید کرد: «توانمندسازی زنان و جوانان دو محور اساسی برای پیشرفت در جهان هستند».

بن سلمان از برنامه کاری گروه بیست در نشست امسال که به ریاست ژابن برگزار شد و بر ایجاد آینده اقتصادی انسان محور متمرکز بود، تمجید و تأکید کرد که سعودی حمایت خود از ژاپن را در اجرای برنامه کاری، ادامه می‌دهد؛ ولیعهد سعودی بر حل قضایای مالیاتی اقتصاد دیجیتال و اهمیت تلاش مشترک برای دستیابی به راه حل‌های جمعی در سال ۲۰۲۰ جهت جلوگیری از اقدامات حمایتی تأکید کرد.

رئیس هیئت سعودی در این نشست افزود: سعودی در ماه دسامبر سال جاری ریاست گروه بیست را به عهده می‌گیرد، و کارش را برای تحقق پیشرفت مورد نظر در دستور کار گروه جهت بررسی مسائل ضروری و مبرم قرن بیست ویک و برای تقویت ابتکار و حفظ زمین و رفاه انسان، ادامه می‌دهد.

شاهزاده محمد بن سلمان در ادامه گفت: ما باید برای رسیدن به شمولیت و عدالت را به دست و برای تحقق بیشترین میزان رفاهیت تلاش کنیم، توانمندسازی زنان و جوانان برای تحقق رشد پایدار همچنان به عنوان دو محور اصلی باقی است، همچنین تشویق کارآفرینان و شرکت‌های کوچک و متوسط، در این راستا حایز اهمیت است.

وی توانمندسازی زنان و جوانان را دو محور اصلی رشد پایدار عنوان و بیان کرد به خاطر تضمین پایداری، موضوع تغییر آب و هوا و تلاش برای ایجاد راه حل‌های عملی و مثمر برای کاهش گازهای کلخانه ای از تمامی منابع آن، در دوره ریاست سعودی در دستور کار این کشور قرار خواهد داشت.

شاهزاده محمد بن سلمان در ادامه اضافه کرد که می‌بایست اعضای گروه بیست با یکدیگر همکار باشند و با تمامی شرکا در جهان برای ایجاد فضای که علم در آن شکوفا شده و افزایش میزان و فعالیت سرمایه‌گذاری در مهارتها و شغل در آینده را تقویت کند، همکاری کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای