شلوار دم پا گشاد؛ الگویی شیک در صد سال گذشته

شلوار دم پا گشاد؛ الگویی شیک در صد سال گذشته

شنبه, 29 ژوئن, 2019 - 18:30
شلوار دم پا گشاد و راحت دوشش کمبریج- مجموعه جونگ جی طراح کره جنوبی- برند مکس مارا- مجموعه مکس مارا- مجموعه گوچی-مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۹ جیوانچی

لباس های گشاد مثل شلوار دمپا گشاد همواره قطعات راحت و شیکی هستند.

کیت میدلتون دوشس کمبریج به تازگی یک شلوار دمپا گشاد پوشیده که نشان می دهد این مدل هنوز از مد نیافتده است. 

کیت میدلتون اغلب استایل این مدلی انتخاب می کند که برخی کلاسیک هستند و بعضی هم کژوال.

گویا کمد لباس جنیفر لوپز بازیگر و خواننده آمریکا هم پر است از شلوارهای پاچه گشاد. ویکتوریا بکهام هم در چندین مراسم شلوار دمپا گشاد پوشیده است.

برندهای مد هم مدل های گوناگونی از شلوار دمپا گشاد را عرضه کردند؛ مثل مدل های ورزشی و دمپا گشاد و با کمربند و جیب دار.

شلوار دمپا گشاد فاق کوتاه جیوانچی در مجموعه بهار و تابستان امسال تقریبا با مدل عرضه شده برند سلین شباهت دارد. سلین هم مجموعه ای از لباس های رسمی اما با شلوار دمپا گشاد یا اسپورت جین سنگشور روانه بازار کرده است.

البته طراحان در مد تابستان امسال عمدتا روی قطعاتی تمرکز کرده اند که هم زنان می توانند بپوشند و هم مردان. طراحان فراوانی با طراحی های ابتکاری خود این ایده را مطرح کردند که مد جنسیت نمی شناسد.

از این رو شلوارهای دمپا گشاد «گوچی» با پیراهن های مناسب زنان و مردان ست شده اند. 

البته مد شدن دوباره شلوارهای دمپا گشادی که اصولا در دهه سی میلادی مد بودند بیانگر این است که این مدل شلوار از پیشینه دور و درازی برخوردار بوده و گویای شرایط زنان در برهه های تاریخی گوناگون است.

شلوارهای دمپا گشاد و فاق بلند در دهه های بیست و سی و چهل و پنجاه میلادی مد بودند. کوکو شانل در دهه بیستم مفهوم شلوار پوشیدن زنان را مطرح کرد. پوشیدن شلوار از سوی زنان در آن دوره غیر قابل قبول بود. طرح شلوارهای دم پا گشاد گویا از آسیا بوده. زنان در دهه بیست تنها در خانه شلوار یا پیژامه می پوشیدند اما شلوار برای مردان یک قطعه راحت به شمار می رفت.

اما پژامه در دهه سی میلادی به شلوار پاچه گشاد ابریشمی تبدیل شد که زنان در کنار دریا می پوشیدند. 

چند توصیه خودمانی:

میار بدیع فشن استایلیست می گوید «شلوار دمپا گشاد گزینه مناسب امسال است که می تواند فرم اندام را بهتر نشان دهد. مدل پاچه گشاد شلوار و یک کفش پاشنه بلند خانم ها را کشیده تر می کند». میار افزود «اما این شلوارها باید از قسمت کمر فیت و تنگ باشد. شما با هر فرم اندامی که باشید می توانید شلوار دمپا گشاد بپوشید». او گفت «این مدل شلوار را می توان هم روز پوشید و هم شب و هم سرکار. شلوار دمپا گشاد به کت رسمی برای محل کار هم می آید و هم می توان آن را با مدل اسپرت و با تیشرت پوشید».

رنگ تیره معمولا حس امنیت در زنان ایجاد می کند اما رنگ های تابستانه معمولا شاد هستند مثل سفید که یک رنگ بی نظیر برای خانم ها است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای